Giresun

FETÖ SORUŞTURMASINDA ANLAMLI ÇELİŞKİ

Giresun Üniversitesi yönetimince oluşturulan komisyon tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantıları tespit edildiği gerekçesiyle ifadeleri alındıktan sonra  önce açığa alınan ve daha sonra görevlerine iade edilen bazı akademik ve idari personel, haklarında süren soruşturma kapsamında  çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Üniversitenin aklama anlamına gelecek kararına karşı savcının tutuklama kararı vermesi, kafaları karıştırdı.

Rektör ve komisyondaki kişilerin Fetullah Gülen Cemaatiyle ilişkileri olduğu gerekçesiyle yapılan suç duyuruları ve ihbarlar sonrasında yaşanan bu son gelişme üniversite yönetimi hakkındaki kuşkuları da artırdı. Soruşturma komisyonunun güvenirliğini de tartışmaya açtı.

Üniversite yönetiminde ve bu üyelerin içinde daha önce haklarında cemaatle ilgisi olduğu iddia edilen kişiler olduğu iddia edilmişti. 

Alınan bilgiye göre; adliyeye çıkarılan aralarında Giresun Üniversitesi'nden 11 akademik ve idari personelin de bulunduğu toplam 34 kişiden, 13'ü tutuklandı. 21 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan 5 kişinin üniversitede görev yaptıkları öğrenildi. 
Tirebolu’da ise, FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturmada aralarında ilçe sorumlularının da bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir