logo

reklam
01 Temmuz 2017

FERRERO İNİVASYON MERKEZİ SİNGAPUR’DA AÇILDI

Ferrero İnovasyon Merkezi Singapur’da açıldı. Şirketin Asya’daki ilk inovasyon merkezi, dünyanın önde gelen inovasyon ekosistemlerinden birinin tam kalbinde yer alıyor.

Ferrero’nun küresel inovasyon lideri olarak sahip olduğu konumu güçlendirmek amacıyla tasarlanan yeni merkez, sağlık ve beslenme, yeni hammadde ve ürün araştırma ve geliştirme, tüketici iç görüsü ve öngörü faaliyetleri alanlarında çeşitli stratejik inovasyon fonksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Ferrero’nun, Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu tarafından desteklenen inovasyon merkezinde, gıda bilimi, biyoteknoloji, beslenme, tüketici iç görüleri, malzeme bilimi ve tasarım uzmanlarından meydana gelen multidisipliner bir ekip, hareketli Singapur ekosistemiyle etkileşime girerek inovasyon sürecini geliştirecek.

Merkezin açılışına katılan Ferrero CEO’su Giovanni Ferrero şunları söyledi: “İnovasyon, Ferrero için her zaman temel bir değer olmuştur. Ürünlerimiz, güçlü bir kalite ve araştırma arzusunun sonuçlarıdır. Singapur İnovasyon Merkezi, tüketicilerimize her zaman yeni tat boyutları kazandıran en iyi kalite ürünler sağlamak amacıyla Ferrero’nun hiç ara vermeden sürdürdüğü yeni teknolojik çözümler arayışını destekleyecek.”

Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Beh Swan Gin ise “Ferrero’nun, Asya’daki ilk küresel İnovasyon Merkezini Singapur’da açma kararı, Asya’daki hızla büyüyen tüketici piyasalarının önemini yansıtıyor ve Singapur’un bölgenin önde gelen gıda ve beslenme merkezi olarak sahip olduğu konumu vurguluyor. Ferrero’nun, eşsiz ürün seçenekleri geliştirmek için Singapur’daki ortaklarla beraber yapacağı çalışmaları heyecanla bekliyoruz” dedi.

Ferrero İnovasyon Merkezinin Singapur’da yer alması kararında, ülkenin Asya’daki stratejik konumu ve Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı gibi kurumlar ve ilgili üniversiteler dahil olmak üzere küresel bilimsel araştırma camiasındaki önemli rolü etkili oldu.

Singapur, bilimsel yeteneğin ve kaynakların, büyük çeşitliliğe sahip Asya tüketici demografisiyle buluştuğu, dinamik ve inovatif bir ortam sunuyor. Bu ortam, yeni teknoloji ve hammaddeleri kullanarak yeni ürünler geliştirmek ve bunları Ferrero için stratejik önemi olan bir piyasada test etmek için ideal bir platform sağlıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?