Giresun

FERRERO FINDIK ŞİLİ’YE Mİ YÖNELİYOR

Türkiye’den ihracat rakamlarını yaklaşık iki katına çıkaran İtalyan Ferrero Fındık’ın önümüzdeki haftalarda Türkiye’deki alımlarını sonlandıracağı ve Şili fındığına yöneleceği açıklandı.

Türk fındığı üzerine yapılan çalışmaların kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Ferrero Grup Fındık Şirketi Global Genel Müdürü Schlesinger Türkiye’deki verimliliği arttırmak başladıkları bu yatırımların 50 milyon TL’yi geçtiğini vurguladı.

Schlesinger, Düzce ve İzmit’teki Ferrero Fındık tesislerini gezdikten sonra yaptığı açıklamada, Ferrero’nun en ünlü markalarında kullanılan fındıklar için gerekli yüksek kalite standartlarını koruyarak rekor üretim hacmine ulaşan Ferrero Fındık Türkiye yöneticilerini de tebrik etti.

Sezon başındaki etkin faaliyetleri sayesinde, Ferrero fabrikalarına yüksek miktarda ürün sağlayan ve ürün kalitesinin korunması yönünde ciddi gelişmeler gösteren Türkiye fındık operasyonlarının Ferrero için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Schlesinger’in Şili ile ilgili bir açıklaması yok. Ancak  Schlesinger’in ziyareti sonrasında Ferrero Fındık’ın önümüzdeki haftalarda Türkiye’deki alımlarını sonlandıracağı, hem kalite hem de miktar açısından olumlu sonuç vermesi öngörülen Şili sezonu için hazırlıklara başlayacağı şeklinde haberler çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir