GiresunUlusal

FERDA ÖZTÜRK’TEN EMEKLİLERE MÜJDE

Bankalar tarafından çalışanlara verildiği halde, emeklilere verilmeyen banka promosyonlarının emeklilere verilmesi için, Genel başkanımız adına emsal dava açıldı.

Dava dilekçesinde, kurum (SGK) ile ödemenin gerçekleştiği banka arasında yapılan anlaşmalar gereği, promosyon adı ile bilinen bir ödemenin banka tarafından kuruma yatırıldığı belirtilmekte ve aynı uygulamanın kamu alanında çalışan kişilerin maaş ödemeleri için de geçerli olduğu, bu ödemeden alınan paranın çıkarılan genelgelerle çalışanlara verildiği halde emeklilere verilmediği ifade edildi.

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Giresun Şubesi Başkanı Ferda Öztürk, yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:”Davalı kurumun aylıkları bankalar aracılığıyla ödediğinin belirtildiği dilekçede bu durumda emekliler adına yapılan maaş ödemeleri nedeniyle tahsil edilen PROMOSYONLARIN belirlenen koşullar çerçevesinde hak sahibinin MAAŞ HESABINA AKTARILMASI gerekmektedir. Yasal zorunluluktur

Yapılan işin hakkaniyet, usul ve yasalara aykırı olup, işbu davayı açmanın gerektiğinin altının çizildiği dilekçede, aylık ücreti ve bu ücrete karşılık gelen promosyon rakamının belirlenerek, her ay için belirlenen ödeme gününden itibaren yasal faizi ile tahsili talep edilmektedir.

Onun için biz emekliler diyoruz ki; Türkiye’ de anayasa, yasa çıkarılarak yok sayılıyor oysa hiçbir yasa anayasaya aykırı olamaz. Ne yazık ki ülkemizde hukuk ayaklar alınmıştır ve yok sayılmaktadır

Türkiye’ de emekliler yoksul ve perişan durumdadır. Aldıkları maaş yoksulluk sınırın da altındadır. Kendilerine uygun yasa çıkaran T.B.M.M,  işçi, memur, esnaf emeklilerini ise hiçe saymaktadır.

Bu yüzden örgütlenmeye ve mücadeleye ihtiyaç vardır. DİSK/EMEKLİ-SEN olarak bizler gücümüzü örgütlülüğümüzden mücadele direncimizi torunlarımızdan alıyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir