GiresunManşet Üstü

FATMA TAYLAN İYİLEŞİYOR

Boşandığı eski eşi tarafından kurşun yağmuruna tatulan ve vücuduna aldığı 5 kurşunla ağır yaralanan Edebiyet öğretmeni 43 yaşındaki Fatma Taylan, hayati tehlikeyi atlattı. Fatma öğretmenin tedavisi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde sürüyor.

Tedavisinde aşama kaydedilen Taylan'ın bir kaç gün içinde servise çıkabileceği belirtiliyor.

ŞİDDET MAĞDURU ÖĞRETMENE REKTÖRDEN ZİYARET

de15ecf137

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, hastaneye giderek Fatma Taylan’ı ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Attar, kısa süreli ziyaretinde Taylan’a çocuklarını da ziyaret ederek ilgileneceğini belirterek, “bu menfur olayı şiddetle kınıyorum. Böyle olayların tekrarlarının yaşanmamasını diliyorum. Bir kadın ve bir eğitimci olarak her zaman yanınızdayız” dedi.    

9fb75d17cf

Üniversite olarak kadınların yaşadıkları sorunlarla ilgilenmek ve çözüm bulmak amacıyla Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜKAM)’ı kurduklarını söyleyen Aygün Attar, yaptığı açıklamada; “Toplumun her kesimindeki kadınların sorunlarıyla yakından ilgilenmek ve çözüm üretebilmek, onların yanında yer almak bizim önceliklerimizdendir ve bu nedenle GÜKAM’ Üniversitemiz bünyesinde faaliyete geçirdik. Kadın sorunlarına olan hassasiyetimiz bundan sonra da artarak devam edecektir” diye konuştu.
Ziyarette GÜKAM Müdürü Öğretim Görevlisi Aysun Karaahmet de hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, Fatma Taylan'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldıktan sonra hastaneden ayrıldı. 

Önceki gün Çıtlakkale’deki evinden çıkarak görev yaptığı Fatih Ticaret Meslek Lisesi’ne gideN Fatma Taylan’a, kendisi gibi öğretmen olan eslki eşi 51 yaşındaki Mehmet Ergün tabancayla ateş ederek kaçmıştı. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir