logo

reklam

FATMA KARAİBRAHİM CANİK KAYIP

1999 ve 2014 yerel seçimlerinde Bulancak Belediye Başkanlığına aday olan Fatma Karaibrahim Canik, kısa bir süre önce Bulancak İlçe Başkanlığı'na yeniden atandı. Ancak karaibrahim iddialara göre 'kongre kararı almadığı için' İl Başkanı Eşref Karaibrahim tarafından görevinden alındı. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz ise, ilça başkanlığına kayyum olarak  atandı. 

KARAİBRAHİM KAPIDA KALDI…

Ancak bu süreçte ilginç bir gelişme yaşandı. İddialara göre, İl Başkanı Eşref Karaibrahim, parti yöneticileri ve Ömer Mustafa Yılmaz ve arkadaşları ile partiye kapısı kapalı olduğu için giremedi. Partinin anahtarı Fatma Karaibrahim Canik'le birlikte kayıplara karışmıştı. Canik'ten partiyi teslim alamayan Karaibrahim, tutanakla durumu tespit ederek İlçe Seçim Kuruluna ve genel merkeze bildirdi.Partiye çilingir çağrılarak girildiği de iddia edildi. 

Tüm bu yaşanan gelişmelerle ilgili CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim'in bir açıklama yapmaması ise garip karşılanıyor. Karaibrahim'in böylesine kamuoyu ve partililerin merak ettiği bir konuda suskun kalmasına bir anlam verilemiyor. 

ÖMER MUSTAFA YILMAZ 'KAYYUM BAŞKAN'…

Öte yandan CHP Bulancak İlçe Başkanlığı görevine kayyum başkan olarak atanan Ömer Mustafa Yılmaz, "Yasal presedürleri tamamlayaceğız ve geçici olarak atanan beş kişilik yönetimle  partiyi kongreye hazırlayacağız. Bu bir parti görevidir. Herkese hayırlı olacağına inanıyorum" dedi.

DSC_1002

Yılmaz görevi resmi olarak devraldıktan sonra bir açıklama 

yapacağını söyledi. 

1 ay içinde gerçekleşecek kongrede, Canik'in yeniden aday olacağı belirtiliyor. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?
#

FATMA KARAİBRAHİM CANİK KAYIP” için 1 yorum

  1. Neşet Aydın : diyor ki:

    tüzüğün 43. maddesi il örgütünün ilçeleri görevden alabileceğini yazıyor. Ancak gerekçeli olarak görevden alma yazısı 5 gün içinde genel merkeze bildirilmeli ve genel merkez onayı ile görevden alma geçerlilik kazanır. Kaldı ki görevden alınan başkan ve yönetim kurulu yeniden göreve iade için genel merkeze 5 gün içinde itiraz edebilir. Fakat itiraz süresinde görev yapamazlar. İşin özeti, görevden almanın geçerliliği genel merkezin onayına ve bu onayın ilgiliye tebliğine bağlıdır. Bulancak ilçe için böyle bir tüzük uygulaması yapılmamıştır. İl kendi başına bir gerekçe uydurarak , görevden almayı yaparak oldu bitti yaratmıştır. Fatma hanım Ankara’da olduğu için de parti kapalıdır. Eşref bey ve kayyumu ise yok yere bir bardak suda fırtına koparırcasına kapı kilitli diye kıyamet koparıyorlar. tutanak tutuyorlar. ilçe seçim kuruluna gidiyorlar. ortada il başkanının açık tüzük ihlali var. ama bu tartışılmıyor. eşref bey bilsin ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner.