EğitimGiresun

ESPİYE MYO YENİLENDİ

Törende konuşan Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hakan Bektaş; “yeni idari binamızla 2.800 – 3.000 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteye ulaşan okulumuzda bugün, 1150 öğrencimiz eğitim görmektedir. Donanımlı araştırma laboratuarları, modern eğitim araç-gereç ve teçhizatıyla son derece donanımlı hale gelen Yüksekokulumuz, Türkiye ortalamalarının çok üzerinde akademik kadrosuyla da kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir” dedi.

396a7724ATTAR, ESKİ VE YENİ YÖNETİCİLERE, KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

 Rektör Attar ise,  “69 öğrenci ile devraldığımız Espiye MYO’yu bugün bin 150 öğrenci, böylesi nitelikli bir akademik kadroyla ve gelinen noktada tam donanımlı ve yeterli fiziki yapılara kavuşmuş görmek bizleri ancak gururlandırır. Katkı sağlayanlara ve gerek eski gerekse yeni okul yönetimimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuşmasına başladı. .Attar, aynı gün şehit olan biri üsteğmen olan 3 askere rahmet diledi ve  “Maalesef sevinçlerimizi yaşayamıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden hainlerin, 3 vatan evladını daha şehit ettikleri haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Hainler asla başarılı olamayacaklar ve bu milleti bölemeyeceklerdir. Allah terörle mücadele veren tüm güvenlik güçlerimize güç versin. Milletimizin başı sağolsun” diye konuştu.

396a7779

Konuşmaların ardından Rektör Attar, Kaymakam Çoban ve Başkan Karadere ve bazı davetlilerle birlikte açılış kurdelesini kesti.

Törene, GRÜ Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, rektör Yardımcıları, fakülte dekanları, akademik idari-personelin yanı sıra;  Espiye Kaymakamı Mesut Çoban, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir