logo

reklam
08 Aralık 2014

ESPİYE MHP’DE ÇİFT LİSTE YARIŞTI

Milliyetçi Hareket Partisi Espiye İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Çift liste ile gidilen seçimde Hüseyin İsmailoğlu ile Hüseyin Olkun’un başkan adayı olduğu listeler yarıştı. İlçe seçim kurulunun gözetiminde açılan sandıkların sonucuna göre Hüseyin İsmailoğlu güven tazeledi.

İl Başkanı Orhan Erzurum kongrede yaptığı konuşmada, ülke gündemi ve dış politika ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erzurum, “2015 Genel Seçimlerinin, vatanın bölünmez bütünlüğünün ne kadar önemli olduğunu vurguladı. 2015 genel seçimleri ülkemizin bekasının yeniden dizayn edileceği bir seçim olacaktır. Dış politika da ülkemiz sıfır sorundan, dost olan komşu ülke kalmamıştır. AKP iktidarı döneminde askerimizin başına geçirilen çuval hadisesi başta olmak üzere birçok kez ülkemizin karizması çizilmiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşu günü olan 29 Ekim tarihinde peşmergeler adeta ülkemizi işgal edercesine ülke sınırları içerisinde girmiş ve Suriye’ye intikal edilmiştir. Yapılanların hiçbiri tesadüf manzumesi değildir. Yapılanlar bilerek, programlanarak Büyük Orta Doğu senaristlerin hazırladığı oyunların tezahürüdür” dedi.

MHP'de Piraziz, Çamoluk, Güce, Alucra, Şebinkarahisar, Bulancak, Dereli, Keşap ve Espiye ilçe kongreleri tamamlanırken, Eynesil 10 Aralık, Yağlıdere 13 Aralık, Doğankent 14 Aralık, Çanakçı 20 Aralık, Görele 21 Aralık, Tirebolu 27 Aralık ve Merkez İlçe 28 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. İl kongresi ise 25 Ocak 2015 tarihinde yapılacağı açıklandı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?