Giresun

ESPİYE FESTİVALİ İPTAL

KÜMBET FESTİVALİ'NDE HORON TEPTİLER, SONRA 'MISIR'DAKİ KATLİAMIN VİCDANİ SORUMLULUĞU VAR' DİYE ESPİYE FESTİVALİ'Nİ İPTAL ETTİLER…

Espiye’ye düzenlenecek olan Pide Festivali, Mısır’da yaşanan olaylar gerekçe gösterilerek iptal edildi. Bu konuda Espiye Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Son günlerde Mısır’da yaşanan katliamın yarattığı vicdani sorumluluk gereği Espiye Belediye Başkanlığı’nın aldığı karar ile 7. Pide ve Fındık Festivali iptal edildi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada konu ile ilgili duyulan üzüntü ve Belediyelerin göstermesi gereken hassasiyet vurgulanmıştır. 24 Ağustos 2013 tarihinde yapılması planlanan festival olayların seyrine bağlı olarak belirlenecek bir tarihe ertelenmiştir.

 Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, yaptığı açıklamada, ‘’ Yaşanan bu üzücü olaylara sessiz ve tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Bir tarafta insanlar acı olaylar yaşarken bu tarafta eğlenmemiz vicdani olarak rahatsız edecektir. Dünya’nın her yerinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin şiddete maruz kalan herkese Allah’tan yardım, ölenlere rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Tüm dünya için acıların son bulmasını ve bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir