logo

reklam
21 Ağustos 2015

ERZURUM:AKP-HDP-PKK DAYANIŞMASI VAR

MHP Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, son günlerde artarak devam eden terör olaylarına değindi…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “AKP-HDP-PKK dayanışması ve münasebeti analarımızın feryadına yol açmıştır” dedi.

“Türk milleti peş peşe gelen acı ve kara haberlerle sarsılmaktadır. Felaket ve musibetler Türkiye’yi çembere almakta, köşeye sıkıştırmaktadır” diyen MHP Milletvekili Erzurum, “Yıkım ve çözülme projelerine bel bağlayan müzakere ortakları ülkemizi kanlı bir mecraya elbirliğiyle taşımışlardır.

Süreç ihanetiyle derlenip toparlanan, silahlanıp militan takviyesi yapan kiralık cinayet örgütü PKK tam bir ölüm ve şiddet makinesine dönüşmüştür.

Yaklaşık bir aylık sürede 56’sı polis ve asker, birisi de köy korucusu olmak üzere 57 güvenlik görevlimiz şehit edilmiştir.

Ancak savaş şartlarında görülebilecek bu kayıpların sorumluları bir yanda AKP diğer yanda ise PKK terör örgütü olduğu kuşkuya yer bırakmayacak derecede ortadadır. Teröre verilen her taviz şehadet ve gözyaşı olarak geri dönmüştür” ifadelerine yer verdi.

Dr. Orhan Erzurum açıklamasında şunlara yer verdi; “Devlet Doğu ve Güneydoğu’da güvenlik ve kontrolü kaybetmiştir.

PKK alan hakimiyeti kurduğu, psikolojik üstünlük sağladığı bölgeleri hem genişletip hem de derinleştirirken, Erdoğan ve yandaşları iktidar oyunlarıyla terörün değirmenine su taşımışlardır. Yaşananlar kabus gibidir. Türk’e kefe biçip milleti 36’ya ayırma küstahlığını siyaset zanneden teslimiyetçiler de işlenen suçlara, dökülen kanlara ortaktır. Analar ağlamayacak tezinden ne mutlu şehit anaları aşamasına gelen, şehit tabutunun başında yüzü kızarmadan hamaset nutukları atan Erdoğan’ın günahı büyüktür. Öcalan ve Erdoğan’ın kurduğu pazarlık masaları ocakları söndürmüştür. AKP-HDP-PKK dayanışması ve münasebeti analarımızın feryadına yol açmıştır.”

Koalisyon iktidarlarını istemeyen tek adam pozisyonundaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8 Mehmetçiğimizin şehit olduğu gün muhtarları toplayarak fıkra anlatmasını eleştiren Milletvekili Erzurum, Türkiye Erdoğan ve PKK’nın iki taraflı daralan fiili durumuyla ateş altına alındığını belirterek şöyle devam etti; “Ya bu kuşatma yarılacak ya da Türkiye’miz paramparça olacaktır. AKP’nin vatan sevgisiyle vicdanları mühürlenmiş değerli milletvekilleri bu gidişatı mutlaka sorgulamalı, ülke ve millet bekası için harekete geçmelidir. Kaybedecek vakit yoktur. Çünkü başka bir Türkiye olmadığı gibi, sığınacağımız, gideceğimiz, göç edeceğimiz başka bir vatan coğrafyası de olamayacaktır.”

Dr. Orhan Erzurum, “Siirt-Pervari’de hayatlarını kaybeden evlatlarımız başta olmak üzere, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?