Giresun

ERZURUM AKP’YE ÇAKTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, ilimizin kaderinin MHP’nin iktidarı ile değişeceğini söyledi.

1 Kasım öncesi TİBOR sosyal tesislerinde basının karşısına çıkan Dr. Orhan Erzurum, basına yapılan baskıları şiddetle kınadığını söyledi. “Öncelikle Koza-İpek basın yayın grubuna yapılan zulmü şiddetle kınıyorum” diyen Dr. Orhan Erzurum, “13 yıldır iktidarda olan AKP hükümeti bu ülkeyi artık ciddi anlamda bir kaosa ve toplumsal ayrışmaya sürüklemektedir. Basın özgürlüğü pervasızca çiğnenmekte, halkın haber alma özgürlüğünün totaliter rejimlerde olduğu gibi önüne geçilmektedir.

Hukuk ve Anayasal haklar çiğnenmekte, millete adeta zulmedilmektedir. Üzülerek ifade etmeliyim ki Türkiye’de artık hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” dedi.

“HİZMET YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Milletvekili Dr. Orhan Erzurum yaptığı konuşmada; “1 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan 26. Dönem Milletvekili Genel seçimlerine 3 gün kala çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor, halkımızın tamamı ile gece gündüz demeden kucaklaşmaya milletvekili adaylarımız ile birlikte devam ediyoruz.

Alnımızın akıyla çıktığımız hizmet yolunda, yine alnımızın akıyla emin adımlarla ilerliyor, onca zorluklara ve engellemelere rağmen çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şahsım, milletvekili adaylarımız, parti yöneticilerimiz, teşkilatımız, dava arkadaşlarımız ve gönüldaşlarımız ile inandığımız ve yürüdüğümüz bu yolda, Pazar günü yapılacak seçimlerde alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyor, Giresun’da artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirtmek istiyoruz.

Yineliyorum, evet artık Giresun’da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!

Çünkü MHP iktidarında, ya da içinde olduğumuz bir koalisyonda kazanan gruplar ya da kişiler değil mutlaka Giresun olacaktır.

Şehrimizin özlediği, beklediği, ihtiyacı olan tüm projeleri hayata geçirecek, komşularını kıskanan değil, komşuları tarafından kıskanılan bir Giresun’u el ele inşa edeceğiz. Köydes’in parasını köylerimize, balıkçı barınaklarımızın ödeneğini balıkçı barınağına, eğitim ödeneklerini eğitime kullanacağız. Birileri zengin olsun diye proje adı altında çalışma yapmayacak, halkımız yararlansın, kullansın, istihdam artsın diye proje yapacağız” şeklinde konuştu.

“ŞİMDİ VAAD EDİLENLER 13 YILDIR NEDEN YAPILAMADI”

Milletvekili Erzurum konuşmasında şunlara yer verdi; “Milletvekili Erzurum açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Bu sokaklardan bu caddelerden her gün geçiyoruz. Bakınız sağınıza ya da solunuza, şehrin her yerini kendi resimleri ile donattılar çünkü sergileyecekleri bir tane projeleri yok! Şimdi çıkmışlar, bol keseden atıyor, vaat üzerine vaatler veriyorlar. Dilin kemiği yok! Ben şimdi buradan soruyorum; “Ey iktidar partisi. Vaat ettiğin projeleri 13 yıldır neden yapmadın?

Önünde engel neydi, seni kim engelledi?” Biz biliyoruz, siz istediğiniz zaman 1 ayda asfalt tesisi kurarsınız!”

“BUNLAR HANGİ GİRESUN’DAN BAHSEDİYORLAR”

Milletvekili Erzurum konuşmasını şöyle sürdürdü; “Birde çıkmışlar “sen ben yok Giresun var” diyorlar. Siz hangi Giresun’dan bahsediyorsunuz? Hastanesinde uzman doktor olmayan Şebinkarahisar’dan mı? Yıllardır tren yolu sözü verip halkı her seçimde aldattığınız Tirebolu’dan mı? Bölge Cezaevi yapacağız dediğiniz Espiye’den mi?

Elektrikleri olmayan, yolları olmayan yaylalarımızdan mı? 30 yıl önce yolu yapılan ve sizlere rekor oy veren Çamoluk’tan mı? Fakültesini açtırmadığınız Keşap’tan mı?

Özelleştirmeden ötürü işsiz kalacak olan insanların olduğu Doğankent’den mi?

Fabrikalarını kapattığınız Bulancak’tan mı? Bir tuvalet dahi yapamadığınız Kümbet’ten mi? Artık insanların terör olayları endişesi yaşadığı Güce’den mi? Belediyesi MHP’li olduğu için yetim evlat muamelesi gören Çavuşlu’dan mı? Dolmuşlarının havalimanına giremediği Piraziz’den mi? Yıllardır doğalgaz bekleyen Teyyaredüzü, Güre Mahallesinden mi?

Yıllardır çöp kokusu içinde evlerinde huzurla oturamayan Aksu Mahallesinden mi?

Siz nereden bahsediyorsunuz, hangi Giresun’dan bahsediyorsunuz?

“AKILLARININ HİÇ BİR YERİNDE GİRESUN YOK”

Doğru, siz ve Candaşlarınız var. Yandaşlarınız var. Ama aklınızın hiçbir yerinde Giresun yok!

Sen ben yok diyorsunuz, bütün kurumlarda kendi görüşünüzden olmayan idarecilere zulmediyor, görevden alıyorsunuz. Mahkeme kararlarını dahi uygulamayarak hukuku çiğniyorsunuz.

Buradan sizler aracılığı ile Giresun halkına sesleniyorum. Kimsenin süslü laflarına değil, yapacaklarına da değil, yaptıklarına bakın. Ben Dr. Orhan Erzurum olarak söz veriyorum. Bu şehrin kaderini el ele vererek değiştireceğiz. 13 yıldır devletin zirvesinde olan ama şehre faydası olmayan, aday olduğu gün İzmir Milletvekili olacağını ifade eden, daha bugünlerden ağabeylerinin karşısında el pençe divan duranlardan bu şehre hayır gelmez. Bunların tek hayrı kendilerine olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir