GiresunKültür - Sanat

ERTAN AKSU’NUN BİR ELEŞTİRİSİ VAR!..

Basın toplantısı yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet etkinliklerini sorunca onun hakkında ilerde konuşulacağını söyledi. Bir de Sunay Akın’ın katılacağını söyledi. Arkadaşlar billboardlarda programı gördüğünü söyledi. Billboardlarda göremedim ama başkanın  facebookuna  baktığımda programı gördüm.961226_10201879219969654_1993859781_n

Başkanın haberi yoksa sosyal işler yapıyorsa her işi – hoş o yapacak ya niye haber verilmiyor, bilgilendirilmiyor veya yanlış bilgi veriliyor.

25 Ekimde “tulum” ,26 Ekimde 90. Yıl anı fotoğrafları :14 de Atatürk Meydanında, 27 Ekimde Cumhuriyet Konseri ve Halk Oyunları gösterisi, 28 Ekimde 14.00 de Derya Sayın’dan resim sergisi, 14.30 da “Sokak Kütüphanesi”, 15.00 de Benim Cumhuriyetim,  20.00 da ise marsis konseri,29 Ekimde 14.00 Evcil hayvan parkı ,29 Ekimde  metin uca gösterisi.( 22 Ocakta  Vahit Sütlaşta sergilenmişti) 20 Temmuzda Atatürk Anıtı Önündeki Ramazan Etkinlik Alanında Ordulularla buluştu, Metin Uca, “Modern Meddah”  ile gösterisini sergiledi.+13 gösterisi olan Atatürk Meydanındaki gösteride ne olacak? 30 Ekimde gripin konseri,30-31 Ekimde Belediye Şehir Tiyatrolarının çocuk oyunu “Sevdalı Bulut” Nazım Hikmet’in oyunu. Yeni oyunu tüm çocuklar izlemeli.

*Giresunun Cumhuriyete gönül veren sanatçısı yok mu veya sizler mi bilmiyorsunuz,*biz uzaylımıyız, gripinle aspirinlemi tanıtacaksınız Giresunu,*

Halk istiyor biz de halkız , sizin bile haberiniz yok Başkanım.

Ramazan ayında yapılan etkinlikler Tiyatro ve fasıl dışında beğenilmediğini söylemeden geçemicem. Halk gösteri olmadan da dolduruyordu meydanı.Aksu festivali, bayramda etkinlikleri tanıtmadan önce danışılsa diyorum..

Canlı verilmesi güzel.

 

Bir yorum

  1. Kerim Aksu’nun Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı etkinlikleri gayet beğendik olması gereken gibi oldu. Ülkemizde ve şehrimizde daha büyük sorunlar varken konseri veren gripinmiş, aspirinmiş marsismiş pek de önemi yok. Zaten bu tarz programlar genellikle gençlere hitap eder gelen sanatçılarda konser alanındaki kitlenin yaş ortalaması da bu yöndeydi. Bundan daha önceki yıllarda belediyecilik yapanların zamanlarındaki Cumhuriyet kutlamalarını da hatırlarsak olması gerekenin en iyisiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir