Giresun

ERDOĞAN: “FINDIK ÜRETİCİSİNİ AYAĞA KALDIRDIK”..

Giresun’daki toplu açılışın ardından Görele’ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilçede yapımı tamamlanan 4 eserin daha toplu açılışını gerçekleştirdi. 

Eşi Emine Erdoğan'la beraber kürsüye çıkan Başbakan’a yöresel kıyafet giyen 5 çocuk, kemençe çaldı. Çanakçı ilçesine bağlı Kuş köyünden gelen vatandaşlar da "kuş diliyle" Başbakan Erdoğan’ı selamladı.

Erdoğan Görele’de Adalet Sarayı, Görele-Çavuşlu Çim Futbol Sahası,  Nihat Gürel Anadolu Öğretmen Lisesi(Toki), Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan, yaptığı konuşmada, “Sadece 5 yılda fındık üreticilerine yaklaşık 600 trilyon ödedik. Bu bir şeyi ayağa kaldırmaktır. Bu bir gelişimin, değişimin adıdır. Onun için bu kirli oyunlar tutmayacaktır” diye konuştu..

cats

Törene bakanlar; Erdoğan Bayraktar, Taner Yıldız, Suat Kılıç, Hayati Yazıcı, Veysel Eroğlu, Binali Yıldırım, Vali Hasan Karahan , Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı, Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan ile çok sayıda milletvekili, ilimizin önceki dönem milletvekilleri, Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir