Giresun

ERCAN AYHAN ÇEKİLMİYOR

Genel merkezin Mehmet Başer'i destekleme kararı Ak Parti'yi karıştırdı

Yarın yapılacak olan kongre öncesinde Ak Parti genel merkezinin mevcut başkan Mehmet Başer ile seçime girilmesi yönünde aldığı karar sonrasında diğer adayların çekilmeleri yönünde girişimler başladı. Ancak adaylardan Ercan Ayhan, ‘mücadeleye devam’ kararını duyurdu.
Ayhan, sosyal medyada yaptığı açıklamada, adaylığının süreceğini ifade ederek “durmak yok yola devam. Cumartesi günü ak koyun kara koyun belli olacak. Ben partim adına demokrasi mücadelesi vereceğim, kamuoyuna saygıyla duyurulur “dedi.

“BANA DA ADAYIMIZ SENSİN DEDİLER”

Öte yandan sabah saatlerinde yazılı bir açıklama yapan Ercan Ayhan, genel merkez tarafından kendisine de adayımızsın dendiğini iddia etti. Ak Parti Genel Merkezi tarafından kendisinin son ana kadar aday gösterileceğini söyleyen Ercan Ayhan, aday gösterilmediği takdirde kongreye kendi listesini vereceğini kaydetti. Böyle olmasını istemediğini söyleyen Ercan Ayhan artık Giresun’da değişimin şart olduğunu söyledi. “Ben Ercan Ayhan olarak bu şehirde hiçbir kesimin adamı, adayı değilim. Ben Devlet Başkanım Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, partimin, Giresun’lu halkımın hizmetkârı, adamıyım” diyen Ayhan, “bu yüzden lidere yardımcı olacak yeni yüzler yeni heyecanlar yeni ufuklar hedefleyen kadrolar yeni umutlarla millete güven veren cevherlerin gerekli olduğunu düşünerek çok çalışacak iktidardan güç almak yerine iktidara güç katacak ekiplerin şart olduğuna inanarak kimseyi karalamadan hizmet yarışına talip olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” dedi.

“SON SÖZÜ DELEGELER SÖYLEYECEK”

Ayhan şunları söyledi: “Kongrede beklenen gibi hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Demokrasinin gereği tek aday olmasak listemizi vererek son sözü delegelerin söylemesini bekleyeceğiz. Şehrimizde tüm Türkiye’ye muhalefete demokrasi dersi vereceğiz. “Liste kabul edilmez sıkıntı çıkartılır” sözleri tamamen algı yaratmaktır. Bizler de Ak Partiliyiz, Parti içi mücadele olacaktır. Tek amacımız halka hakka hizmet etmektir. Mazlumun haklarını korumaktır. Bizim bir sevdamız var, Bizim bir aşkımız var. Beraber yürüdük biz bu yollarda. İlk günkü aşkla Haydi Giresun Değişime.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir