EğitimGiresun

ENVER YÜCEL’İN ÖDÜLÜ BAN Kİ MOON’DAN

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon'un himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren BM etkinliklerinin ödüllendirildiği BM Gazeteciler Derneği (United Nations Correspondent Associaton-  UNCA)  Ödülleri, 16 Aralık 2014 tarihinde New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bu yıl ödül alanlar arasında Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel de yer aldı.

Yücel'e dünya çapında eğitime sağladığı katkılardan dolayı, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon tarafından "Küresel Eğitime Katkı Ödülü" verildi.

Enver Yücel, dünyada bu dalda ödül alan ilk Türk isim oldu.
 
New York'ta düzenlenen ödül törenine BM yetkililerinin yanı sıra, çok sayıda siyasetçi, diplomat, sanatçı ve gazeteci katıldı.

Ödülünü Ban Ki Moon'dan aldıktan sonra bir konuşma yapan Enver Yücel, eğitimin önemine değinerek insanlığın geleceğini eğitimin biçimlendirdiğini anlattı.

10492451_10152433508520213_6976514088173321921_nEğitim kaybetmesi durumunda dünyanın ve insanlığın da kaybedeceğini vurgulayan Yücel, sonunu Türkçe sözlerle bitirdiği konuşmasında, "Her şey ülkem Türkiye için, dünya için, insanlık için. Bu ödülü almakta bana en büyük desteği olan eşime de çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

Gecede BM'de görev yapan gazetecilere, yaptıkları haber dalları ve konularına göre de ödüller verildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir