Giresun

ENGELLİLERİN AKULÜ ARAÇ SEVİNCİ

Giresun’daki engellilere akülü araç kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında Duroglulu işadamı Dursun Zengin ve Ersen Bayram tarafından bağışlanan araçlar sahiplerini buldu.   

4 adet akülü araç ve 30 tekerlekli sandalye Anadolu Engelliler Derneğinde yapılan törende; Giresun merkez,  Keşap, Piraziz, Bulancak, Yavuzkemal, Espiye’den gelen ihtiyaç sahibi engellilere verildi.

Törende, Yavuzkemal Belediye başkanı  Abdullah Önal  Anadolu Engelliler Derneği adına Duroğlu Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek’e ve Ersen Bayram’a da AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın plaket verdi.

10847860_10152908821129916_2432307901924389287_n

Kendisi de bir engelli olan projenin öncülerinden Duroğlu Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek ise proje ileyaptığı konuşmada “Duroğlu iş adamı Ersen Bayram 4 adet akülü araç bağış yaptı. Verilen akülü araçlar ile proje kapsamında toplam 34 araç vermiş olduk. Avrupa’daki bir hayırseverimiz ise 28 adet tekerlekli sandalye gönderdi. Bu araçları ihtiyaç sahibi engelli arkadaşlarımıza verdik. Gelecek olan 100 tekerlekli sandalye ile Giresun’da tekerlekli sandalye sorunu ortadan kalkacak. İnşallah iki ay içinde de 15 tane daha akülü araç vereceğiz. Bir engelli arkadaşımıza akülü araç vererek yüzünü güldürmek, dünyanın en büyük mutluluğudur. Ciddi bir akülü araç eksiğimiz var. Hayırsever insanlarımızın bu mutluluğa ortak olmalarını istiyorum” dedi.

İŞTE ENGELLİLERİN ÖYKÜLERİ

Akülü araç alan 28 yaşındaki 6 senedir omurilik felçlisi olan Mehmet Muslu ve Esmagül Tatlı paraplezi hastası 55 yaşında cihaz kullanıyor, ayrıca 15 senelik engelli  Bulancak’ta  yaşıyor.  Giresun merkezden Cemil Türkeroğlu 2 yıldır engelli omurilik felçlisi, Gülsüm Yılmaz isimli vatandaşlar ilk defa akülü araç sahibi oldular.   

Eneglliler yaptıkları konuşmalarda akülü aracın hayatlarında büyük bir kolaylık sağlayacağını ve araç ile daha önceden gitmekte zorlandıkları yerleri daha kolay gezebileceklerini belirttiler. Törene damgasını vuran omurilik felçlisi Cemil Türkeroğlu oldu. Türkeroğlu ‘’ engelli kaldıktan sonra eşimin bana yaptıklarını ben ona yapabilir miydim bilmiyorum? Allah ondan ve emeği geçen herkesten razı olsun’’ dedi.  Türkeroğlu konuşma yaptığı esnanda eşi ve çocukları ayrıca organizasyona katılanlarda duygusal anlar yaşadı.

Paraplezi  hastası 55 yaşındaki Esmagül Tatlı ise ‘’Bir arkadaş tavsiyesiyle bir hastaneye gittim’’ dedi. Açıklamasına şöyle devam etti.  Omuriliğim zarar görmüş o hastaneye Yürüyerek gittim, sonra başka bir hastaneye yönlendirdiler. Hastane çıkışında ayaklarımı kullanamadım felçli olarak çıktım, doktorum en geç 6 ayda yürüyebileceğimi söyledi. Ama kaderim de bu varmış.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

Engellilerin akülü araçları AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür ve Giresun Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Nihat Yayla tarafından verildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir