Giresun

ENGELLİ YUSUF KARA’NIN YAŞAMASINA ENGEL OLUNMUŞ…

Tirebolu’nun Körliman Mahallesinde 6 Şubat Perşembe günü meydana gelen feci kazada ağır şekilde yaralanan engelli genç  Yusuf Kara’nın daha sonra kaldırıldığı hastanede bir dizi ihmal nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edildi. Tirebolu Ülkü Ocakları Başkanı Atilla Aydın, kaza sonrasında hastanenin çok yakın olmasına rağmen ambulansın geç geldiğini savundu. Aydın, “Ihmaller daha henüz ambulansın geç gelmesiyle başladı. Ardından TireboluDevlet Hastanesi'nde tomografi cihazı olmadığından tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilmesi gerektiği yetkililerce söylendi.” dedi. 
Yusuf Kara isimli vatandaşın kafasını yere çarptığı ve beyin kanaması olabileceğinin yetkililerce dile getirildiğini belirten Aydın, “Giresun, OrduTrabzon aranmış fakat hiçbir yerde boş yatak bulunamamış. Ilk müdahalesinin yapılıp anında sevk edilmesi gereken bu yaralımız maalesef hastanede bir saat kırk dakika bekletildi. Sonunda Giresun’a sevk edildi ve yarım saat sonra vefat etti.” diye ifade etti. 
tirebolu-ulku-ocagi-baskani-aydin-saglik-5663377_oINSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
Hastane yetkililerinden, bir hafta önce benzer bir şekilde hiç sevki yapılamadan bir kişinin daha vefat ettiğini öğrendiğini belirten Aydın, 
“Yetkililere; insan hayatı bu kadar ucuz mu? Hastanelerde yer yok diye insanlar bulundukları yerde ölsün mü?" diye sordu. 
Benzer olayların ülkede sık yaşandığını belirten Aydın, “Bir hafta önce Van'da bundan daha vahim bir olay yaşandı. Bir vatandaşımız oğlunu, yollar kapalı olduğu için hastaneye götürememiş, yüksek ateş nedeni ile vefat eden oğlunu otopsiye götürmek için ise 16 kilometre taşımak zorunda kalmıştı. Bizler artık milenyumunTürkiye'sinde böyle manzaralarla karşılaşmak istemiyoruz, inşallah gerektiği şekilde bu meselelerin üzerinde durulur.” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir