logo

reklam

ENGELLER KALKIYOR PANELİ

Türk- Alman Engelli Dernekleri işbirliğinde Giresun'da bir araya engelliler “Engeller Kalkıyor” panelinde buluştular.

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonunda saat 14:00 de başlayan panelin açış konuşmasını yapan Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Yazar, engellilerin sorunlarının ele alınacağı bu organizasyona katkı sağlayan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Başkan Kerim Aksu'nun selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, herkesin engelli adayı olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi; ”Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu'nun büyük önem verdiği engelli dostu bir kenttir. Engelli birimimiz, engelli vatandaşlarımızın talep ve arzularını bizlere iletmekte ve takip etmektedir. Giresun'da ağırladığımız Almanya'dan gelen konuklarımıza tekrar hoş geldiniz diyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Giresun Belediyesi ve Başkanımız her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir.”

“Engeller Kalkıyor” konulu panelin yöneticiliğini Av.Erdal Gümüş yaparken, panalistler Carl Schlüter (pedagog), Adem Kuyumcu(Engelsiz Hayat Der. Baş.),İsmail Özşahin(eğitimci),Ergun Tursak (eğitimci), Galip Devrim Çağlayan(eğitimci) ve Özgür Özden Yalçın (OKA sorumlusu) engellilerin yaşamları, toplumdan beklentileri, engelli hukuku, engelli istihdamı konularında açıklamalar yaptılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?