AktüelGiresun

EN BÜYÜK BAYRAM BU BAYRAM

Laik demokratik Cumhuriyetimizin her zamankinden daha fazla korunmaya, savunulmaya ve yüceltilmeye ihtiyacı olan günlerden geçiyoruz.

Çünkü 97 yıl önce olduğu gibi bugün de  bizi bölmek, parçalamak ve yutmak isteyen emperyalizm ve onun yerli işbirlikçileri, ‘dahili ve harici bedhahlar’ Cumhuriyetimize ve onun kurumlarına, değerlerine, anlayışlarına karşı çok yönlü bir saldırı içindeler. 

Ama başaramayacaklar…Bu kabus ve kaos dolu günler geçicidir. Bir badiredir.  Türk ulusu var oldukça, bir ve beraber oldukça Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. 

Türk halkının bu topraklarda refah içinde özgür ve mutlu yaşaması için Cumhuriyetimizi daha ileriye götüreceğiz. Demokrasinin ve hukukun evrensel değerleriyle, özgürlüklerle taçlandıracağız. Hayatın her alanında tam bağımsız bir Türkiye yaratacağız. 

97 yıl önce olduğu gibi aynı kararlılık ve azimle bir kez daha tekrarlıyoruz: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ve izindeyiz. O’nun gösterdiği ilke ve hedeflerin, devrimlerinin yılmaz savunucusuyuz. 

Kurtuluş savaşı vererek bizlere  bağımsızlığımızı kazandıran, Anadolu’yu yurt,  Cumhuriyeti miras olarak bırakan Atatürk ve mücadele arkadaşlarını , Osman Ağa, Hüseyin Avni Alparslan ve Giresun Gönüllü Alay kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. 

Ne Mutlu Türküm diyene…

                                                                                                                                     Ufuk Kekül 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir