Giresun

EMNİYET MÜDÜRÜ’NDEN ÖZGECAN UYARISI

 

İl genelindeki dolmuş ve minibüs kooperatif başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Giresun İl.Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, , Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi olayına değinerek, "Kendi çocuğunuzun, eşinizin, ana babanızın hangi ortamlarda yolculuk etmesini istiyorsanız, yolcularınıza da aynı ortamları sunmalısınız" dedi.

Öztürk, "Eminim ki bir çoğunuzun çocuğu başka illerde servislerde minibüslerde şu an yolculuk yapıyor. Kendi çocuklarınızı gözlerinizin önüne getirin. Kendi çocuğunuzun, eşinizin, ana babanızın hangi ortamlarda yolculuk etmesini istiyorsanız yolcularınıza da aynı ortamları sunmalısınız. Herkes bu konuda kendi sorumluluğunu bilmeli. Bir toplumdaki huzur ve huzursuzluk herkesi etkiler. Kendi şoförlerinizi kooperatif olarak sizler de denetleyin" diye konuştu.

"Ne Giresun hudutlarında, ne de başka bir yerde bir Özgecan olayı daha yaşamak istemiyoruz" diyen Öztürk, “Bunun için araçlarınıza şoför alıp araçlarınızı emanet ederken çok seçici davranın, iyice araştırın.” şeklinde konuştu.

Müdür Öztürk, şunları söyledi:"Sizin üstesinden gelemediğiniz konuları gelin bizlerle paylaşın. 155'i arayın ihbarda bulunun. Mahkeme kararı olmadan ihbar edilenlerin isimleri kimseye verilmez gizli kalır. Çalıştığınız adamları en iyi şekilde etüt edin. İyi araştırın, soruşturun. Duraklar dışında yolcu indirip bindirmemeye, güzergah dışına çıkmamaya dikkat edelim”

Öztürk, kurallara uyulduğu için dolmuşçulara teşekkür ederek “Trafikte denetimlerimiz aralıksız devam ediyor. 2014 yılı itibariyle denetleme sayısı artmasına rağmen ceza sayısı düşmüştür. Bu düşüş sizlerin trafik kurallarına uymaktaki hassasiyetinizden kaynaklanıyor. Hepinize bu konuda gösterdiğiniz hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.2015-172-3

Toplantı sonunda dolmuş kooperatifi yöneticileri İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk'e şikayet ve dileklerini iletti. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir