Giresun

EMNİYET MÜDÜRÜ UĞUR ÖZTÜRK’TEN MESAJ VAR

Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş yıldönümü, Valilik önündeki törenle kutlandı. 

 

 

 

 

 

 

2016-183-11

Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Türk Polis teşkilatının 171.kuruluş yıldönümü etkinliklerinde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek “Emniyet Teşkilatı, toplumun huzur ve düzenini temin, vatandaşın can ve güvenliğini koruma, kanun hâkimiyetine dayanan devlet otoritesini sağlama gibi önemli görevleri üstlenmiştir. Bu görevleri yerine getirirken Giresun polisi olarak bizler "İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın" prensibinden hareketle, insan odaklı çalışmayı tercih ederek toplumda güvenlik algısını yükseltmeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki insan olarak değerimizde, isimlerimizin önündeki ya da sonundaki unvanlarımızın değeri de devletimizin varlığı ve kudretiyle kıymetlidir. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması için gerektiğinde gözümüzü kırpmadan canımızı feda ederek içerideki ve dışarıdaki bölücülerle mücadelemiz devam edecektir.” dedi.  

 Konuşmaların ardından İlimiz merkezdeki okullarda polis haftası etkinlikleri kapsamında yapılan şiir, kompozisyon ve resim dallarındaki yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, Vali Karahan tarafından verildi.

Program Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerine polis düdüğü verilmesiyle sona erdi.

 Programa, Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Mahir Kadakal, Vali Yardımcıları Recep Uzal ,  Yüksel Çelik ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ, bazı daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş yetkilileri ve polis teşkilatı mensupları katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir