GiresunUlusal

EMNİYET MÜDÜRÜ SARUHAN KIZILAY: “GİRESUN HUZURLU BİR ŞEHİR”

Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, 10 Nisan Polis Haftası öncesinde basın mensuplarıyla müdürlük toplantı salonunda bir araya gelerek göreve geldiği günden bu yana yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.EMNİYET MÜDÜRÜ SARUHAN KIZILAY: "GİRESUN HUZURLU BİR ŞEHİR"Basın mensuplarının öncelikli olarak ilin en önemli sorununu ulaşım ve otopark olduğunu belirtmesi üzerine değerlendirmelerde bulunan Kızılay, bu sorunun çözümü için yoğun bir çaba ve çalışma içinde olduklarını kaydetti. Göreve başladığı 8 aylık süreçte şehir içi trafik akışını yüzde 30 hızlandırdıklarını ifade eden Müdür  Kızılay,20 denetim noktasını 51’e çıkardıklarını söyledi. Denetimler sayesinde Temmuz ayında 37 olan yaralanmalı kazaların Şubat ayında 9’a, maddi hasarlı kazaların ise 31’den 22’ye düştüğünü dile getiren Saruhan Kızılay, “Emniyet olarak biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz ama bu konuda bir tek bizim çabamız yeterli olmuyor. Vatandaşın da katkısı gerekli. İl merkezinde 247 tane dolmuş var.  51 noktada dolmuş denetimleri yapıyoruz. Ayakta yolcu sorununu yarı yarıya çözdük. Günlük 80 ila 130 aracı ikaz ediyoruz” dedi. Kızılay, belediyenin havuz sistemine geçmesiyle bu sorunun azalacağını da sözlerine ekledi. EMNİYET MÜDÜRÜ SARUHAN KIZILAY: "GİRESUN HUZURLU BİR ŞEHİR"

“OLAYLARIN AYDINLATILMASINDA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDEYİZ” 

Kızılay, asayiş konusunda 2021 yılında ilk 6 aya göre olay sayısında yüzde 5,4 oranında düşüş yaşandığını, yaşanan olaylarında genel olarak alkol kullanımına bağlı kavga-gürültü şeklinde yaşandığını belirterek “olaylarını aydınlatmasında Giresun, ülke genelinde 9’uncu sırada. Bu rakam Türkiye ortalamasının üzerinde. Giresun genel olarak huzur kenti olmaya aday” dedi. 

Müdür Kızılay, Şubat ayında Hüseyin Can Gökçek tarafından öldürülen 16 yaşındaki Sıla Şentürk cinayeti ile ilgili elde edilen küçük bir bulgudan hızlı bir şekilde organize olarak faili 1 saat gibi bir sürede yakaladıklarını vurgulayarak bunun Türkiye’de rekor sayılabilecek bir süre olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir