Giresun

DOLMUŞÇULAR TEKTİP ELBİSE GİYECEK

EMNİYET DOLMUŞÇU ESNAFINI BİLGİLENDİRDİ 

Giresun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Şentürk Külekçi bugün şehir içinde çalışan dolmuş şoförleri ile bilgilendirme toplantısında biraraya geldi. Dolmuşçulara yeni alkol yasası ve trafikteki bazı uygulamalar hakkında bilgi veren Külekçi, dolmuşçuların tek tip kıyafet uygulamasına geçeceğini söyledi.

Şentürk Külekçi şunları söyledi: "Her durak kendi arasında ayrı ayrı da olabilir, bütün kooperatifler birleşip tek bir kıyafet şeklinde de olabilir. 'Tek tip kıyafet giyilsin' dedik, sayın valimizin de katıldığı bir toplantıda bu kararı aldık. Bu kıyafetin ne şekil olacağına ve yoksa bütün duraklar aynımı giyecek sorusuna siz şoförler kendi aranızda görüşün. Biz daha sonra başkanlarla bu konuda tekrar toplanıp karar vereceğiz. Bunu bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Kıyafet konusunda biz de yardımcı olmaya hazırız”
Külekçi, değnekçi uygulamasına da tepki göstererek "Artık sokaklarda şoför esnafından tek, tek para toplayan bir adam, görüntü, görmek istemiyoruz. Ya kooperatifler bunları kendi bünyelerinde resmi olarak çalıştıracaklar, yada şoförler odası cemiyetimiz kendi bünyesinde çalıştıracak. Ama bu adamlar şoförlerden para toplamayacaklar. Bakın arkadaşlar bu ülkede simsarlık suçtur, bu tür para toplamak suçtur. Kesin ve kesin ilerde bunlarla ilgili adli işlem yapılacak. Biz değnekçilere kesinlikle müsaade vermeyeceğiz. Bu adamları artık ortadan kaldıralım. Sokakta dolmuş esnafından para alan bir adam artık olmayacak" diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir