logo

reklam
25 Mayıs 2015

EMEKLİYE KAYNAK YOK DİYENE OY DA YOK

Emekli-Sen Giresun Şube Başkanı Ferda Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, emeklilere çağrıda bulunarak, “emekliye kaynak yok diyene oy da yok” dedi.

Öztürk açıklamasında, şunları söyledi: “Yıllardır yoksulluk ve sefalet içinde yaşayan kamu emekçileri, işçiler, memurlar, çiftçiler, esnaflar, açlık sınırının altında yaşayan insanlar, emekliler artık bir karar vermek zorundadır.

Bu ülkede yargı gasp edilmiştir. Sağlık ve eğitim paralı hale getirilmiştir. Polis ve jandarma etkisiz hale getirilmiştir. En önemlisi yargının temel taşı olan avukatlar bile ‘’ADLİYE SARAYI’’na alınmamaktadır.

         Taşeronluk mahkumiyete dönüşmüştür. Bu anlayışla ‘’köle toplum’’ yaratılmaktadır. Özelleştirme adı altında tüm kamu teşekkülleri, yani fabrikalar satılmıştır.

         İşsizlik artmıştır. Üniversitelerde bilimsel eğitim çökertilmiştir. Üniversite mezunları taşeron işçiliğe kurban edilmiştir.

         Çiftçi üretemez durumdadır. Giresun’ da tek geçim kaynağımız fındık için köklü çözüm üretme yerine ‘’gelir desteği’’ adı altında para verilerek üreticiler kandırılmaktadır.

         Soma’ da kömür işçilerinin ölümüne ‘’mukadderat’’ diyenler, yarın fındık üreticisine de bunu diyeceklerdir.

Biz emekliler, kahve köşelerinde, manav önlerinde, çay ocaklarında birbirimizi görüyoruz; bir de ‘’CENAZELERİMİZDE’’ buluşuyoruz”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?