Ulusal

ELAZIĞ VE AKDENİZ’DE DEPREM

Elazığ’da 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, deprem Elazığ’ın merkezinde yerin 16 km derinliğinde meydana gelirken, Kandilli verilerine göre ise, Kavaktepe’de 5,6 büyüklüğünde ve yerin 6 km derinliğinde oluştu.
AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan deprem hakkında yapılan açıklamada, “Elazığdaki deprem sonrası büyüklükleri 1,1 ve 2,8 arasında değişen 14 artçı deprem meydana geldi” denilirken, depremin ardından enerji hatları, haberleşme, ulaştırma ve altyapı sistemlerinde hasar/kesinti meydana gelmediğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, yaptığı açıklamada, “Elazığ merkezde saat 09.37’de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan bu sabah Muğla’nın Dalaman ilçesi açıklarında da  deprem meydana geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada, Dalaman’ın 16 km açıklarında saat 10.13’te 4,2 büyüklüğünde yerin 6,7 km derinliğinde oluştu. Kandilli’ye göre ise 4,1 büyüklüğündeki depremin derinliği 5,4 km.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir