Aktüel

Ekrem İmamoğlu, Piraziz’i ziyaret etti (Görüntülü Haber)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Giresun programı Piraziz’den başladı. Ordu-Giresun Havaalanı’nda karşılanan İmamoğlu, Piraziz’e gelerek Başkan Hüseyin Görgülüoğlu’nu ziyaret etti.

Aralarında Millet İttifakı partilerinin il başkanlarının da olduğu kalabalık bir halk topluluğu tarafından karşılanan İmamoğlu’na Görgülüoğlu makamında plaket takdim etti.

İmamoğlu, belediye ziyaretinin ardından kendisini bekleyen Pirazizlilere kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu, “Haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı dayanışma içerisinde milletimizle bir arada olmaya da geldim” dedi. Ekrem İmamoğlu, “İnsanlar, milletimizin iradesini yok sayanlara büyük bir cevap verecek. Bunu hissediyorum. Halkın, karar verdiği bir hususu, ‘Ben bunu tanımam. Ben bunu yok sayarım’ diyen kibre karşı, milletimizin özgürlük duygusuyla, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ duygusuyla hareket edeceğini biliyorum. Ve bu hukuksuzluğa karşı hepinizin en üst seviyede cevap verdiğinizi ve vereceğinizi biliyorum. Bunlar neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi iptal ettiklerinde sırtımı yasladığım Karadenizli hemşehrilerimin Karadeniz’de onlara verdiği cevabı unuttular. Hem Ordu’da unuttular hem Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da. Ama bu sefer eminim ki hepiniz, öyle büyük bir cevap vereceksiniz ki, hayatları boyunca unutamayacaklar” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ve Görgülüoğlu, İBB’nin katkılarıyla tamamlanma noktasına gelen 100. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda da vatandaşların yoğun ilgisi altında incelemelerde bulundu.
Ekrem İmamoğlu’nun Piraziz programına eşi Dr.Dilek İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, milletvekilleri Necati Tığlı, Ahmet Kaya, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, önceki dönem Bahçeşehir Kurucu Belediye Başkanı Kemal Aydın, CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, millet ittifakı partilerinin il-ilçe başkanları da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir