GiresunManşet ÜstüUlusal

EĞRİBEL TÜNELİ’NİN İHALE SÜRECİ BAŞLADI

17-18 Nisan 2014 tarihlerinde 92. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak için Ankara’ya giden AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, yaptığı ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada, "Giresun halkının yıllardır hayali olan Eğribel Tüneli”nin yapımı sürecinde bir aşama daha geride kaldı"dedi. 

 Doğu Karadeniz’in Ovit'ten sonra 2. En Uzun Tüneli olacağı belirtilen Aydın,  60 firmanın 24 konsorsiyum halinde Eğribel tünelinin yapımı için müracaat ettiklerini, Kamu İhale Kurumu tarafından  yeterliliği olan bu firmaları 10-15 gün içerisinde belirleyip, firmalardan teklif alınacağınu ifade etti.

Aydın, şunları söyledi: “İnşaallah Eğribel Tüneliyle süreç bu şekilde devam edecektir. Yıllardır büyük bir umutla beklediğimiz, bölgemizin ekonomik açıdan gelişimini hızlandıracak olması, Karadenizi Giresun-Şebinkarahisar üzerinden Akdeniz’e bağlayacak büyük proje kapsamında Eğribel Tüneli hizmet edecektir. Giresun halkına daha önce verdiğimiz bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. Bunun mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Tıpkı Ordu-Giresun Havaalanı, tıpkı Karadeniz Sahil Yolu gibi, tıpkı Giresun Üniversitesi’nin kurulması gibi Eğribel Tüneli’nin yapımı da Giresun’da hayal olmaktan çıktı. Ülkemize, ilimize ve ilçelerimize hayırlı olsun.”                                                                                      

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir