Giresun

EĞRİBEL TÜNELİ’NİN İÇİNDEN SON FOTOĞRAFLAR

Giresun’u Dereli-Şebinkarahisar üzerinden kısa mesafeyle İç Anadolu’ya bağlayacak Eğribel Tüneli’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. İnşaatın 2022 yılında tamamen bitmesi hedefleniyor. EĞRİBEL TÜNELİ'NİN İÇİNDEN SON FOTOĞRAFLAR

VALİ ‘BİTİRİN’ TALİMATI VERDİ 
Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü yetkililerinden projenin gerçekleşme oranı ve gelinen son aşaması hakkında bilgi alan Giresun Valisi Enver Ünlü, tünelin biran önce ulaşıma açılması için yüklenici firmanın çalışmalarına aralıksız devam etmesi talimatını verdi.
2200 rakımdaki noktada inşatı süren tünelin ulaşıma açılması için kaplama ve kablolama işlemlerinde önemli mesafe kat edildği, geçişlerin 2021 yılı sonlarına doğru, projenin ise 2022 yılında tamamlanması hedefleniyor.EĞRİBEL TÜNELİ'NİN İÇİNDEN SON FOTOĞRAFLARAynı zamanda Giresun ile Sivas arasında kesintisiz trafik akışının sağlanması, bölgenin ticaret, ekonomi, sanayi ve turizmine katkı sunulması amacıyla 5,9 km. çift tüplü (11,900 metre uzunluğunda) tünel olarak projelendirilen Eğribel Tüneli, 1,8 km ‘lik bağlantı yollarını da tamamlanmasıyla yol kullanıcılarına zorlu anlar yaşatan Eğribel geçidinin olumsuz etkileri giderirken, yol güzergâhı 6,5 km kısalarak mevcut yola göre zamandan da 25 dakika tasarruf sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir