AktüelGiresun

Efsane emniyet müdürü Pirazizli Osman Öztürk, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Görev yaptığı dönemde başarılı çalışmalara imza atan ve ‘efsane müdür’ olarak anılan emekli emniyet müdürü Osman Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı.

CHP’den İstanbul 2. bölge milletvekili aday adayı olan Osman Öztürk, “Ülkemizin huzur ve güvenliği, birlik ve beraberliği, çocukların geleceğe daha umutla bakabilmesi  için ömrünü vermiş bir emniyet müdürü olarak; milletimizin hizmetinde olmaya karar verdim. Bu hedef doğrultusunda, milletimizin bana verdiği güven ve desteğe dayanarak, milletvekili aday adayı oldum. Güvenli bir Türkiye için çalışmaya, insanlarımızın hak ve özgürlüklerini savunmaya talibim” dedi.

“14 MAYIS BİR DÖNÜM NOKTASI”

14 Mayıs seçmlerinin  Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Osman Öztürk, neden milletvekili aday adayı soruyu şöyle yanıtladı: ” Yaşam yolculuğunu Atatürk sevgisiyle, O’nun fikirleri ve ışığı doğrultusunda  belirlemiş bir Cumhuriyet çocuğu olarak, çağdaş ve evrensel değerlerle donanmış, bilim ve adaletle aydınlanmış, demokrasi ve Cumhuriyet erdemiyle taçlanmış bir Türkiye’de özgürce yaşamak umudumu asla kaybetmedim. 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ülkemiz ve aydınlık yarınlarımız için oldukça önemli bir dönüm noktasıdır. Bu seçimler, Cumhuriyetin kurucu değerleri ve ilkelerine bağlılığımızın da oylanacağı bir seçim olacak.. Güçlü bir Türkiye’nin temellerini değerlerimin partisi CHP ile birlikte atmaya;  kararlı, cesur, vizyoner bir lider, aydınlık yarınlara inancımızı yeniden yeşerten hak, hukuk ve adaletin yılmaz savunucusu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında Güvenli bir Türkiye için çalışmaya talibim. ”

BAŞARILI BİR GEÇMİŞİ VAR…

Güvenli bir Türkiye için bir ömür adamış olan Osman Öztürk, güvenlik konusundaki deneyimi ve başarılı CV’si ile de dikkat çekiyor. Öztürk, Rize, Tunceli ve Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Okul Polisliği, Aile Polisliği, Teröre Karşı Toplumun Korunması ve Terör Örgütleri ile Mücadele ve Halk Desteğinin Önlenmesi, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Polis Halk İletişiminin Geliştirilmesi gibi  bir çok önemli alanda toplum destekli polislik projelerini Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçiren Emniyet Müdürü olarak biliniyor. Polisin önleyici ve koruyucu görevlerini pro-aktif bir yaklaşımla etkinleştirerek görev yaptığı illerde suçları önlemede ve azaltmada başarılı olmuş ve çok sayıda takdirname ve taltifle ödüllendirildi. Bir çok önemli Asayiş ve Terör operasyonunu sevk ve idare etti. Tunceli’deki görevi sırasında teröristlerin mayınlı saldırısından son anda kurtuldu.

Öztürk, TEMÜTDER -Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği üyesi,ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil eden aynı zamanda İstanbul Sanat ve Kültür Derneği Onursal Başkanı ve MESAM Üyesi. Akademisyen, şair, yazar, ‘güvenli okul’ projesinin mimarı ve CSG City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir