Sağlık

Eczacılar Dertli

MİNE ERDOĞAN: SORUNLAR BİZİ YORUYOR

42. Bölge Giresun Eczacı Odası Başkanı Mine Erdoğan bugün Eczacılık Haftası dolayısıyla Giresun Eczacılar Odası binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan "2012 yılında Meclis'te grubu bulunan tüm partiler 20 yılı aşkın bir süredir talep ettiğimiz şekilde, Eczacılık Yasası'nı değiştirdiler. Ancak, aradan bir yıl geçmesine karşın, yasanın bizim için en önemli maddesi olan bir ilçede 3500 kişiye bir eczane düşecek şekilde sınırlamayı gündeme getiren maddenin uygulanmasına dair yönetmelik halen yayınlanmamıştır. Yasanın biran önce yürürlüğe girmesini istiyoruz" dedi.

Yaşadıkları sorunlardan artık yorulduklarını ifade eden Erdoğan "Bizler, son on yıldır sürekli değişen düzenlemelerin, bütçe kısıtlamalarının, yönetmeliğe, yönergeye kulak asmayan ilaç şirketlerinin, üzerimize yüklenen muayene ücreti, ilaç fiyat farkı gibi cepten ödemelerin bizleri hasta ile karşı karşıya getirmesinin yükü altında yaşamaya çalışmaktan yorulmuş bir meslek grubu olarak, bu 14 Mayıs'ta tüm ülkede çeşitli etkinliklerle dertlerimizi kamuoyu ile paylaşıyor ve sağlık otoritesinden sorunlarının çözümü için bir müdahale bekliyoruz. Umarız gelecek sene, eczacılar açısından daha umutlu bir tabloyu önünüze koyabiliriz. 2013 14 Mayıs Eczacılar Haftası'nın yeni fakültelerin açılmadığı, yönetmeliğimizin yayınlandığı ve sınırlamanın fiilen başladığı, eczacıların meslek hakkının tanındığı, hastalarımızın eczane hizmetlerinden memnuniyeti ile birlikte eczacıların da mesleki tatminlerinin arttığı yeni bir dönemin başlangıcı olmasını diliyoruz" diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir