Giresun

DURSUN KARAHASAN CHP’DEN ADAY ADAYI

CHP’den aday adayı olan Dursun Karahasan,” Bu ülkenin temel sorunlarının, iş, aş, üretim, istihdamın artırılması, demokratik ve özgür hayatın ancak sosyal demokrat bir iktidarla çözümleneceğine olan inancımla aday oldum. “dedi.

Adaylığını basın toplantısıyla açıklayan Karahasan, şunları söyledi:”    Hedefleri, kalkınma ve standartları yüksek bir yaşamın kurulabileceğine, her bireyin özel hayatı ve tercihlerini, inancını ve yaşam biçimini korkusuzca yaşayacağı kendisini öteki hissetmeyeceği bir yönetim anlayışının kurulabilmesinin ancak sosyal demokrasinin egemen olduğu bir iktidarla mümkün olacağına olan inancım nedeniyle aday oldum.

Bu ülkede insanlar, açlık sınırının altında yaşar da, sosyal demokrat bir parti nasıl olur da dargelirliden ,emekçiden ,köylüden yeterince oy alamaz? Tam da bu noktada olan itirazlarım yüzünden aday oldum. Küçük yaşta Bulancak ilçemizin Aydınlar köyünden ilçe merkezine göç etmiş biri olarak öteki olmayı gayet iyi bilirim”.

 Dursun Karahasan, partisinde seçkinci bir anlayışın olduğuna dikkat çekerek,  "Aday olmamda en önemli etkenlerden biri de, Cumhuriyet Halk Partisi içinde kendilerinden başkasına yer açmayan seçkinci bakış açısına olan itirazımdandır

Cumhuriyet Halk Partisi’nin  gerçek sahipleri’ne, halka ait olduğunu ispat etmenin zamanı geldi geçiyor. Kimse kusura bakmasın bu partinin gerçek sahipleri emekçiler ,işçiler işsizler, köylüler ve halkın ta kendisidir.
      Şahsen tüm CHP’ li üye ve dostlarımızın da aynı kanaatte olduğunu görüyorum” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir