Giresun

DUROĞLU’NDA HES CİNAYETİ

BARAJ KAPAKLARI AÇILINCA SEL OLUŞTU. SULARA KAPILAN 4 KİŞİDEN 1'İ HAYATINI KAYBETTİ

Duroğlu beldesi ile Dereli arasındaki bölgede bulunan HES kapaklarının açılması ile Aksu Deresi’nin debisi yükseldi. Bu nedenle oluşan sele kapılan 4 işçiden 2’si kendi imkanları ile kurtulurken, kardeş oldukları öğrenilen bir işçi öldü, diğeri ise hastanede tedavi altına alındı.

DUYURU YAPILMADAN MI KAPAK AÇILDI?

Alınan bilgiye göre bölgedeki tünel inşaatında çalışan Karayolları işçisi 2’si kardeş 4 kişi dere sularına kapıldı. 2 işçi kendi imkanları ile kurtulurken, 20 yaşındaki Umut Sarı hayatını kaybetti. Kardeşi Ömer Sarı (25) ise dere yatağında kütüklere sarılmış halde bulundu ve vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Yaralı kardeş ambulans ile hastaneye kaldırılırken, Van doğumlu olduğu öğrenilen Umut Sarı’nın cenazesi morga kaldırıldı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürerken, HES görevlilerinin ifadesine başvurulduğu bildirildi. DUROĞLU'NDA HES CİNAYETİÇETİN: “HES BARAJ KAPAKLARININ AÇILMASIYLA SEL OLUŞTUĞU TAHMİN EDİLİYOR”
Olay yerinde bir açıklama yapan Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin ise, selin HES kapaklarının açılmasıyla oluştuğunu söyledi. Çetin, “Beldemizde aşırı su yükselmesi sonucu HES barajının kapaklarının açılmasıyla oluştuğu tahmin edilen selde, dere içinde kalıp çakan 2 vatandaşımız sele kapılmıştır. İlk andan itibaren olaya müdahale eden belediye ekiplerimiz ve vatandaşlarımızla arama çalışmalarımız sonucu kardeş olduklarını öğrendiğimiz 2 işçiden 1 ‘inin cansız bedenine ulaşırken diğer yaralı olan vatandaşımız ivedi şekilde tedavisi için hastaneye sevk edilmiştir. Konu ile ilgili inceleme ve araştırma yapılarak gerekli adımlar atılacaktır” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir