GiresunUlusal

DSP’LİLER:”KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLİYORUZ”

Eski DSP bakan ve milletvekilleri cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Erdoğan’ı değil, Millet İttifakı ve adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladılar. Yüz kadar siyasetçinin imza koyduğu DEMOKRATİK SOLCULAR’DAN ÇAĞRI başlıklı bildiride şu ifadelere yer verildi: ” Bu seçimler, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimidir. Ya, Cumhuriyet’in bütün kurum ve kazanımlarının içini boşaltan mevcut iktidar yoluna devam edecek ya da Atatürk’ün bize en büyük miras olarak bıraktığı Cumhuriyet kazanacaktır. 

Biz Demokratik Solcular olarak inanıyoruz ki, zafer, tam demokrasi ile taçlandırılacak olan CUMHURİYET’in olacaktır. Bu kazanımın öncülüğünü de Demokratik Sol’un kurucusu ve kuramcısı BÜLENT ECEVİT’in baba ocağı olan CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını oy birliğiyle onaylayan ve açıklayan MİLLET İTTİFAKI yapacaktır.

Dolayısıyla BİZ DEMOKRATİK SOLCULAR olarak kişisel hiçbir beklentimiz olmaksızın MİLLET İTTİFAKI’nı ve onun Cumhurbaşkanı Adayı KEMAL KILIÇDAROĞLU’nu destekleyeceğiz. 


Partili partisiz bütün Demokratik Solcu kardeşlerimizin de aynı doğrultuda hareket edeceklerine inanıyoruz.


DSP’nin mevcut genel başkanı ve yönetici kadrolarını aynı noktada buluşmaya, MİLLET İTTİFAKI’nı da bu önerimizi dikkate almaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir