GiresunManşet Üstü

DSİ TÖRENİ AKP ŞOVUNA DÖNÜŞTÜ

Devlet Su İşleri tarafından yaptırılacak 7 adet sulama ve 6 adet taşkın koruma olmak üzere toplam 13 adet yatırımın temel atma töreni AKP ve Canikli şovuna dönüştü.


Bunun için Giresun Valiliği önündeki alana DSİ tarafından platform ve dev çadır kurularak il ve ilçelerden partililerin törene katılmaları sağlandı.DSC_4301Protokol çadırında Giresun  Valisi Hasan Karahan’ın yanında, AKP’li belediye başkanları ve adayları, bu partinin il ve ilçe başkanları ve yöneticileri, milletvekilleri ile kaymakamlar, daire müdürleri birlikte oturdular.DSC_4307

Törene STK olarak sadece TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nun katılması dikkat çekti. 


AKP’li gençler tören sürerken binanın Valilik makamı altındaki bölümde gösteri fişeği ateşleyerek slogan attılar.


Törende konuşan DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Riza Diniz, kurumun ilimizdeki faaliyetleri  hakkında bilgi verdi.


 


DSC_4314Nurettin Canikli ise, gerçekleşecek projolerle ilgili  “Aksu deresi ve Batlama Aksu deresi ve vadisindeki proje Giresun’un sosyal yaşamını derinden etkileyecek, iyileştirecek ve o bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirecek çok muhteşem bir yatırım olacak. Yine onun paraleli olacak şekilde Batlama Deresi ve rekreasyon alanı, seyir ve gezi alanları çalışmaları şu anda başladı. Sosyal hayatı da birlikte renklendirecek, canlandıracak, heyecanlandıracak ve güzelliğine güzellik katacak, yeşille mavinin o ideal tonunu inanılmaz bir görsellikle bütünleştirecek sanat eserleri de yapmamız gerekiyor.” dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan ise; “Su her şeyin aslı, yaratılışın aslı sudur. Her şey sudan yaratılmıştır. Ve Su Hakikaten suyu getiren insana, hayvana, bitkiye toprağa su sağlayan insan aziz insandır. Bu gerçekten hayırlı, güzel bir iş. İlimizin bu işlerde eksiği büyüktü. Ama son yıllarda bu eksikliği hızla gideriyoruz. Bu açığımızı hızla kapatıyoruz. Bu konuda emeği geçenlere başta Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanımıza ve ilgili herkese teşekkür ediyorum. Bize, insanımıza, toprağımıza, bitkimize, hayvanımıza kısacası bütün canlılara, suyu kim getiriyorsa biz onun ellerini öperiz. Su gibi aziz olsun deriz. Teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.


Giresun’da DSİ tarafından gerçekleşecek projelerin toplam maliyetleri 83 Milyon 200 Bin TL. Bu tesislerle 44 Bin 600 Dekar tarım arazisi sulama suyuna kavuşacak. Yine 12 adet yerleşim yeri taşkınlardan korunacak


Valik önündeki törenin ardından aynı katılımcılarla Giresun İl Özel İdaresi tarafından yapılan Gençlik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

2014-253-3

 

Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından yapılan konuşmalar ile birlikte 5 trilyona mal olan gençlik merkezinin açılışı gerçekleşti. 

cats

GELDİ KALEYE GEÇTİ VALİ İLE CANİKLİ ŞUT ATTI 

Giresun Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nuretttin Canikli Gençlik Merkezinde bulunan futbol sahasında kaleye geçen Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi'ye penaltı atışı yapmaları renkli görüntüler oluşturdu.

Gençlik merkezinde biri standart olmak üzere 2 adet halı saha, 4 adet sokak basketbolu sahası, süs havuzu, yürüyüş yolları,  oturma ve dinlenme grupları, çocuklar için oyun alanları, krom oturaklar, yeşil alan ve tarihi meydan çeşmesi gibi unsurlar yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir