GiresunUlusal

DR. MUSTAFA ADIGÜZEL, CHP’NİN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

CHP’nin aday açıklamadığı tek büyük şehir Ordu’da da bugün isim belli oldu; Dr. Mustafa Adıgüzel…Bu açıklamayla AKP’li eski bakan İdris Naim Şahin’in CHP-İYİ Parti ittifakının adayı olacağı iddiaları da sona erdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un ise adaylığı kabul etmediği öğrenildi.

CHP Ordu Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olan Mustafa Adıgüzel, partisinin 31 Mart Yerel Seçimlerin’nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

İşte, CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Adıgüzel hakkında detaylar…

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinde 1967 yılında dünyaya geldi. Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesini 1985’te bitirdikten sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde devam etti. Tıp eğitimine 1987?de Cumhuriyet Üniversitesinde başlayarak 19 Mayıs Üniversitesinde 1993’te tamamladı. İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldı.

Tokat, Tekirdağ, Ordu ve Fatsa’da kamu ve özel hastanelerde hekimlik, Ordu Devlet Hastanesinde yöneticilik yaptı. 25. Dönemde Ordu Milletvekili seçildi. Adıgüzel, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir