logo

reklam

DOYURUCU BİR BELEDİYE SOHBETİ

 

Hafta sonu kahvaltısında doyurucu olarak nitelendirilebilecek konular vardı.

Siyasette ağzından bal akan bir dostumla hafta sonu geldiğim Görele’de sabahın erken saatlerinde karşılaştık.Belli ki her ikimizde hafta sonu olmasına rağmen daha kahvaltı yapmadan güne erken başlamıştık.

Uzun süredir görüşemeyişimizi de bahane ederek reklama giremesin diye ismini vermek istemediğim bir pastaneye yöneldik.

Daha garsonun;

 “Ne istersiniz? Diye sormasına fırsat vermeden kapıdan girer girmez çay ve börek siparişimizi verdik.

  Belediye adına sohbet koyulaşınca kıymetli dostumuzun ağzından adeta bal akıyordu.

Görele’yi ilerleyen zaman içerisinde çok güzel hizmetlerin beklediğini belirten kıymetli dostumuz, plan ve proje aşamasında olan çalışmalardan söz ediyordu.

Adeta ilçenin çehresinin değişeceği projeler arasında öyle bir çalışma vardı ki duy da inanma diyebileceğimiz türdendi.

Mesela Salih Sinirlioğlu Caddesinin sil baştan düzenlenecek olması, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi ve hal binasının bulunduğu kısımların komple kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yeniden yapılacağı. Çanakçı deresinin bulunduğu vadi içerisinde “Kanal Görele” projesinin yer alacağı saymakla bitecek gibi değildi ama sözünü kesmek durumunda kaldım dostumuzun…

Sözüm ona;

Sevgili dostum diye söze başladım;

Sanırım Siz Belediye Başkanımızın 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi vaatlerini yeni okumaya başlamışsınız.

Çünkü saymış olduklarınızın çoğu bu seçim bildirgesinde yer almaktaydı. Artık seçim bitti yapılacakları değil, yapılmaya başlananları anlatma zamanıdır.

Bana göre yapılacak iki şey vardır.

Bunlardan birisi ekonomik kaynağa ihtiyaç duymadan sadece meclis kararıyla yapılacaklar, diğeri ise zamana bağlı ekonomik kaynakla yapılacak uzun vadeli projelerdir.

Sayın Başkanı ekonomi gerektirecek uzun vadeli projelerle eleştirmek henüz doğru değil ve haksızlık olur.

Fakat, kısa vadede meclis kararıyla yapılacak işlerde eleştirebiliriz.

Hoşgörü ve eleştirilerden ders çıkarabilecek bir olgunluğa sahipse bunu iyi değerlendirir.Yok bildiğine devam ederse halkın eleştirmesi ağır olur.Çünkü seçim dün yapılmış gibi gelse de neredeyse bir yıl geçti aradan. Kalan 4 yıl bu da çabuk geçer.

Sözlerime devam ettim…

Sevgili dostum bak halkın bu dönem takdirini kazanan başkanımız hala şehir içi taksi duraklarına, dolmuş duraklarına, kaldırım işgallerine bir çözüm bulmuş değil.

Mesela Salih Sinirlioğlu caddesi gurbetçilerin gitmesiyle hemen yeni düzenleme çalışmalarına başlanacaktı. Fakat gördük ki cadde üzerinde yapılan altyapı  kazısından dolayı bozulan yerlere asfalt kaplama yapılıyor.Bu durum karşısında vatandaş hani burası yeniden yapılacaktı niye asfaltlanıyor diye soruyor?

Bana göre de doğru bir soru.

Çünkü burası asfaltlanıyorsa birkaç ay içerisinde yeni cadde düzenlemesine başlanmayacağı hatta gelecek  yaz döneminde de başlanmayacağı anlamına gelir.

Yok başlanacaksa birkaç aylığına binlerce lira harcanarak asfalt dökülmesi anlamlı gelmiyor…  

Dolayısıyla sevgili dostum Belediyemizin arkasına sığınacağı hiçbir mazereti bu halk kabul etmeyecektir.

Bizler umutluyuz, halkımız umutlu ama yapılanlar, yapılacakların teminatı olması gerekmez mi?

Eee bu kadar eleştiriden sonra bir de hesap bize kaldı iyi mi?

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...