GiresunManşet Üstü

DÖNGERİ GİRESUN’DA KALACAK MI?

Osman Öden başkanlığında ocak ayı dönem toplantılarını sürdüren Giresun İl Genel Meclisi, Bulancak ilçesine bağlı Döngeri köyünün Ordu Büyükşehir Belediyesi Kabadüz Beldesi’ne bağlanma isteğini görüştü.  Köyde yapılan halkoylaması sonuçlarını gündemine alan meclis, talebi reddetmedi. Yapılan oylamada, talebin hukuki şartlarının incelenmesi için İdare Kurulu’ndan görüş alınması kararı çıktı. Kurul bir inceleme yaparak meclise görüş bildirecek.

DÖNGERİ İÇİN KARAR ERTELENDİ

Giresun İl Genel Meclisi’nin toplantısında, Döngeri köyünün Ordu İli Kabadüz ilçesine bağlanması talebi görüşüldü. CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, köyün ilden hizmet alamadığı için bu kararı verdiğine dikkat çekti. Yılmaz,  “Bu köyde hiçbir köylümüz yıllar sonra kimliğinde Ordu yazılmasını istemiyorlar. Ancak bu güne kadar sorunları çözülmediğinden, Giresun tarafından kucaklanmadığından dolayı mağduriyetleri sürmektedir. Bu köyümüz Giresun'dan ayrılmak değil kucaklanmak istiyor. Bugüne kadar hangi siyasetçimiz, idarecimizin verdiği sözü vaadi varsa göreve davet ediyoruz" dedi.

Döngeri köyünün Giresun sınırları içinde kalmasını istediklerini söyleyen  İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ise "Bu konuda meclisimizin kararı bellidir. Hiç birimiz değil bir köyümüzü, bir karış toprağımızı dahi kaybetmek istememektedir. Biz çözüm mercisiyiz ve ne sorun varsa onu çözmeliyiz" şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir