Giresun

DOLMUŞ ZAMMI İPTAL…

Toplantıda şehiriçi dolmuşlarının uyguladığı ücret tarifesi de görüşülerek,1.90 TL sivil, 1.40 TL öğrenci olan şehir içi dolmuş ücreti alınan kararla eski tarife olan Sivil 1.70 TL, Öğrenci 1.10 TL fiyatına çekildi.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, dolmuş ücretlerinin eski zamsız haline getirilmesi için görüş belirtti. Aksu'nun önerisi Belediye Meclisi tarafından onaylandı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Aksu, "Biz herşeyden önce halkımızı düşünmek zorundayız. Bu yüzden şehir merkezinde bulunan dolmuşlarda uygulanan zammı geri çektik”dedi.

Başkan Aksu,şunları söyledi: ”Benzin mazot fiyatları ve enflasyonu da göz önünde bulundurarak dolmuşçuların talebi üzerine komisyon kararı ile zam yapmıştık. Ancak gördük ki yapılan zammın ardından yeni tarifeyi uygulamayan dolmuşçular oldu. Demek ki eski tarife yeterli geliyormuş. Zam yapmaya gerek yokmuş. Bazıları bizim isteyerek zam yaptığımızı söylüyor. Biz dolmuş duraklarının talebi üzerine zam yaptık. Bize önce 2.25 TL olmasını önerdiler komisyonda 1.90 TL olarak belirledi ve zam bu şekilde yapıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir