GiresunManşet Üstü

DOKTOR ERZURUM, DOKTORLARDAN DESTEK İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum, Tabipler Odasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında projeleri hakkında değerlendirmede bulunan Erzurum, Giresun'un kentsel açıdan çok ciddi sorunları olduğunu belirterek, “Maalesef çevre düzenlemesi hariç Giresun’a hiç bir şey yapılmadı” dedi.

Oda yöneticileri Dr. Erzurum'un adaylığından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Erzurum, “Merkezi hükümet Giresun’a bir şey getirmek yerine fazlasını aldı götürdü. Sanayi bitti, işsizlik ve göç had safhaya ulaştı. " dedi

"Ne yazık ki işsizlik oranı her geçen yıl daha kötüye gitmektedir. Bunun neticesinde göç ederek insanlarımız almış başını memleketi terk etmiştir ve etmeye de devam etmektedir. İşsizlik yüzünden gençlerimiz uyuşturucu batağına sürüklenmişlerdir. İnsanına iş bulmak sadece genel yönetimlerin değil yerel yönetimlerinde vazifesidir. Bizler alt yapısını hazırlayarak yeni istihdam alanlarının yaratılmasına ön ayak olacağız. Dolayısıyla yaratılacak ekonomik ivmeden kaynaklı istihdam sağlayarak bu sıkıntıyı ortadan kaldırmaya söz veriyoruz.

“KÜLTÜR-SANAT SOKAĞI OLUŞTURACAĞIZ”

 Giresun'un Karadeniz üzerinde yeşilliğinin yanı sıra tarihi dokusu ile ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Dr. Orhan Erzurum, şöyle konuştu: "Adımız Yeşil Giresun ama yeşil yok. Her sokağı ayrı bir tarih ancak yerince faydalanılamamaktadır. Giresun Belediyesi'nin yapacağı çalışmaları ne yazık ki kentin ruhundan anlamayan politik argümanlarla ön plana çıkan valiler yapmakta, ortaya da anlamsız şeyler çıkmaktadır.

Tarihi Giresun evlerinden oluşan kültür sanat sokağı oluşturacağız. Kültürümüze yönelik yeteneği olan herkes ürettiği ürünlerini, el emeği göz nuru sanat eserlerini bu alanda satacak."

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir