logo

reklam

DOKA’DAN GİRESUN’A 70 MİLYON TL.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)“2015 yılı “Tarihi, Kültürel Ve Doğal Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi” ile “Yenilikçi Yöntemlerle Turizmin Geliştirilmesi ” Mali Destek Programları ile ilgili bilgilendirme toplantısı bugün Valilikte yapıldı. 

 

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Ajans uzmanı Zübeyde Hanım Altun programın bütçesi, başvuru koşulları ve yöntemi ile bu teklif çağrısı kapsamında hazırlanabilecek proje konuları hakkında detaylı bilgiler verdi.

2015-274-2

Çeşitli özel sektör firmaları ve ilgili sivil toplum temsilcilerinin katıldığı toplantıda, “Tarihi, Kültürel Ve Doğal Değerlerin Korunması Ve Geliştirilmesi Mali Destek Programı” nın resmi kurumlara yönelik olduğu açıklandı. Bu programın amacının bölgenin mimari dokusu göz önünde bulundurularak doğal, tarihi ve kültürel değerlerin ortaya çıkarılması, korunarak geliştirilmesi ve yöresel kimliğin ön planda olduğu sağlıklı ve düzenli bir çevrenin oluşturulması olduğu ve bütçesinin 15.000.000 TL olduğu belirtildi.

2015 yılı için planlanan diğer hibe desteği olan “Yenilikçi Yöntemlerle Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” nın ise kar amacı güden ve turizm alanında faaliyet gösteren firmalara yönelik olduğu kaydedilirken programın amacının  yenilikçi turizm anlayışıyla turizmde çeşitliliğin, kalitenin ve konaklama sürelerinin artırılması olduğu ve bütçesinin 18.000.000 TL olduğu açıklandı.

Toplantının sonunda Mevcut programlar da dahil, DOKA kurulduğu 2010 yılından günümüze kadar kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve kar amacı güden özel sektör firmalarına mali destek programları kapsamında yaklaşık olarak 70 Milyon TL hibe desteği sağladığı vurgulandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?