Giresun

DOKA ORDU’DA TOPLANDI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) Yönetim Kurulu toplantısı Ordu Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında Ordu’da yapıldı.

Vali Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada,  “Edindiğim bilgiye göre 502 proje ve 52 milyon TL’lik çok güzel hizmetler yapılmış. İnşallah 2014 yılında çıkartılması planlanan yaklaşık 5 milyon TL’lik mali destek programı, yine turizmi hedef alan ciddi yatırımları hedef alan mali desteklerinde geleceği diğer alanlar ile birlikte güzel hizmetler yapacaktır. Bu toplantının yeni gelen valilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bölgemize güzel hizmetler yapmayı, sürdürülebilir kalkınmayı ve turizm alanında yapılan bu yatırımların faydasını aldı, daha da olacak. Geçtiğimiz yılla göre bölgemizde yüzde 60 turizm artışı var. Bunu daha da ileriye taşınması ve diğer alanlarda da yatırımların yapılması faydalı olacaktır. Ben şimdiden bütün illerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda, tanıtım ve işbirliği faaliyetleri, 2014 yılı içerisinde çıkartılması planlanan mali destek programları, 2013 yılın doğrudan faaliyet desteği projeleri, izleme ve değerlendirme faaliyetleri görüşüldü.2013-1410-5

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Rize Valisi Nurullah Çakır, Trabzon Valisi Abdil Celilöz, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Ordu TSO Başkanı Servet Şahin, Trabzon TSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Artvin TSO Başkanı Kurtul Özel, Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Trabzon İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım katıldı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir