Aktüel

Doğu Park Projesi’nde öncelik galericilere…

Giresun Belediyesi tarafından şehrin doğu yakasındaki 40 yıllık çöp sahası üzerinde 160 bin metreküp çöpün kaldırılmasıyla projelendirilen Doğu Park Galericiler Sitesi (Açık Spor Kompleksi Rekreasyonu Alanı Düzenlemesi) Projesi’nin yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Proje çalışmalarında ilk etapta 45 adet dükkânın yer aldığı Galericiler Sitesi’nin inşaatı yapılırken, fiziki olarak yüzde 60’lara gelindiği açıklandı.

Gedikkaya Mahallesi Sanayi Sitesi karşısında 50 Milyon TL’yi aşkın yatırımla 32 bin metrekarelik bir alana uygulanan proje; 20 bin metrekare yeşil alan, 9.820 metrekare peyzaj alanı, 3.740 metre yürüyüş yolu, 3.500 metrekare kapalı alanda 45 adet galeri ve çeşitli amaçlar ile kullanılabilir dükkan, ATM bölgesi, zabıta noktası, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, kafeterya, açık ve kapalı bekleme alanları, görevli odaları ile soyunma odaları gibi imkanları içinde barındırıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yıllardır atıl durumda bulunan alanı değerlendirerek yeni yaşam alanı olarak vatandaşların ve esnafların kullanımına sunulmasının son derecece önemli olduğuna değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir