Giresun

DOĞALGAZDA BELEDİYE-FİRMA İŞBİRLİĞİ

13 yıldır bir türlü tamamlanamayan doğalgaz çalışmaları yaz döneminde hızlandı. Giresun Belediyesi ve doğalgaz firması ile birlikte koordineli olarak yürütülen  çalışmaları halen Cemal Gürsel Caddesi’nde sürdürülüyor. Firma doğalgaz çalışması yaparken belediye de su ve yağmur suyu şebekelerini yenileyerek adeta bir taşta iki kuş vuruyor.

Çalışmaları yerinde izleyen Belediye Başkanı Kerim Aksu “ Şehrin tamamına doğalgaz ulaşması için çalışma yapıyoruz “ dedi.

Çalışmaların:araç ve yaya trafiği açısından en yoğun bölge olduğunu hatırlatan Aksu: “ Cemal Gürsel Caddesi doğalgaz hattı yapılırken belediyemiz ekipleri yeni su, kanal, yağmur suyu hattını döşüyor. Bu bölgedeki su hattı belki 50 yıllık. Doğalgazı besleyecek durumda değildi. Bunun için su hattının kapasitesini artırdık. Kazı yapılmışken, elektrik, haberleşme ve diğer kurumların hatlarını da geçiriyoruz. Yolu kazdığımızda tüm altyapı ve geçmesi gereken hatları tamamlamak istiyoruz. Böylece uzun yıllar daha kazı yapılmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. “

Başkan Kerim Aksu, Giresun’da doğalgaz erişiminin çok düşük olduğunu, şehrin her noktasına doğalgaz ulaşması için yoğun çaba harcadıklarına dikkat çekerek; “ Yeni yaptığımız yolları dahi söküp doğalgaz hattı geçişine izin veriyoruz. Bu hizmetten her vatandaşımızın yararlanması en büyük arzumuz. Kazı yapılan bölgelerde biraz sıkıntı çekiliyor. Ama hizmet götürmek için başka çare yok “ şeklinde sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir