AktüelGiresun

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GİRESUN’DA…

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Giresun programı Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaretle başladı. Vali Karahan, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak tarafından karşılanan Görmez, Şeref Defterini imzalamasının ardından  makamda Vali Karahan’la bir süre sohbet etti.

Vali Hasan Karahan’ı  ilimize atanmasından dolayı da kutlayan Başkan Görmez, görevinde başarılar diledi.

Ziyaretin anısına Vali Karahan Başkan Görmez’e ilimizi tanıtıcı ürünlerden oluşan bir sandık hediye ederken, Başkan Görmez de Vali Karahan’a dini içerikli kitaplar hediye etti.

Ziyarette İl Müftüsü Muhittin Oral da hazır bulundu.e14949b3c9
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, ardından Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde yapımına başlanan Cami inşaatını da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cami Yaptırma Derneği yetkililerinden, inşaatın hızlı bir şekilde bitirilmesini isteyen Görmez, Türkiye genelinde 57 Üniversite’de Cami inşaatlarının devam ettiğini ve başkanlık olarak bu inşaatları desteklediklerini ifade ederek, emeği ve katkısı geçenlere teşekkür etti.649c5870bb

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ziyaretinde; Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Sayın Ahmet Ergin ile Genel Sekreter Bünyamin Kaya da eşlik ettiler.

Görmez, Giresun'da bazı incelemerde bulunacak, açılış ve toplantılara katılacak

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir