logo

reklam
02 Ağustos 2017

DEVLETİN BAHÇELİ’NİN MHP’Sİ GİRESUN’DA DAĞILIYOR. ADRES AKŞENER…

Bir süredir MHP içinde yaşanan gerginlik sonrasında teşkilatlardan arka araya istifalar gelmeye başladı. MHP Kocaeli Gölcük İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyelerinden 410 kişi ve MHP Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 215 kişi istifa etti.Giresun'da ise istifalar tek tek sürüyor. Partinin önemli isimlerinden önceki dönem milletvekili Orhan Erzurum, İbrrahim Önal ve bazı ilçe başkanlarından sonra, Ali Şahin, Çağrı Güney ve bazı parti delegeleri de istifacılar arasına katıldı. İlçe seçim kuruluna il ve ilçelerden de önümüzdeki günlerde yeni istifa dilekçelerinin gelmesi bekleniyor. 

Belediye meclisininden ise şimdilik istifa yok. 

Bu arada Ergun Özdemir, Nihat Yılmaz, İbrahim Dizdar, Şükrü Karaman, Mehmet Ali Karadeniz, Aladdin Aladinoğlu gibi isimlerin de istifalarını bir açıklamayla birlikte duyuracakları belirtiliyor. 

MHP'de 1 Kasım seçimleri sonrasında, partide değişim isteyen; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan MHP Genel Başkanlığına aday olmuştu. Daha sonra aday olan Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan partiden ihraç edilmişti. Bunun üzerine Meral Akşener yeni bir parti girişiminde bulunma kararı aldı.

Akşener'in önümüzdeki günlerde partisinin kuruluşunu gerçekleştireceği belirtiliyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?