Siyaset

DESTİCİ REYHANLI SALDIRISINI DEĞERLENDİRDİ

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ, GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE KONFERANS VERECEK

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bölge toplantısı için geldiği Giresun'da Hatay'da meydana gelen saldırı ve çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Hatay'da meydana gelen saldırıların göz göre göre yaşandığını iddia eden Destici, daha önce bu olayların yaşanabileceğini rapor ettiklerini söyledi.

06caed2f05

Mustafa Destici şunları söyledi: "Yapılan saldırılarla Hatay üzerinden Türkiye bir karışıklığın içerisine çekmek, bataklığa sürüklenmek istenmektedir. Hatay'da bazı radikal grupların yanı sıra bir de Suriye'den gelenler var. Suriye'den gelenler arasında PKK'nın kullanabileceği PYD'liler var. Tamam göçmenlere kucak açalım ancak önceliğimiz sınır güvenliğimiz olmalıdır. Biz raporumuzda sınırlarımızın güvenliksiz olduğunu da ifade ettik.Hükümetin acilen çadır kentlerdeki, sınırlarımızdaki göçmenlerden çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve yaralıların haricindekileri Suriye'ye göndermelidir" 

1980'li yıllarda PKK ile mücadelede görev yapanların mal varlıklarının incelenmesi gerektiğini de ifade eden BBP Genel Başkanı Destici "Bugün her açıdan ülkemizin başına bela olan PKK sorunu 1980'li yıllarda istenilse bitirilemezmiydi. Elbette bitirilirdi, kökü kazınırdı. Ancak rütbe terfisi, çıkar ve menfaat için maalesef bunlara göz yumuldu. Bu dönemlerde görev yapanların mutlaka mal varlıkları incelenmelidir. Gelinen süreçte 5 bin şehit verdik, 30 bin sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Bugün bir çözüm sürecinden bahsediliyor. Akil insanlar seçiliyor. Akil insanlar istediklerini toplantılara alıp istediklerini almayarak kapalı kapılar ardında konuşuyorlar, sonra da basının karşısına çıkıp değerlendirme yapılıyor. Biz de inansak çözüm sürecine destek veririz. Ancak her şeye rağmen, bedelini ödeyerek çözüm demiyoruz. Çözüm için yapılması gerekenler bellidir" diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Destici, ekonominin de rakamlarla aldatmaca olduğunu belirterek, fındığın çayın da maliyeti altında satıldığını sözlerine ekledi.

 

Geceyi Giresun^da geçirecek olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün Vali Dursun Ali Şahin'i ziyaret ettikten sonra, Giresun Ünivesitesi'nde konferans verecek. Destici'nin "Türk Siyasetinin Teröre Bakışı" konulu konferansı, Güre Yerleşkesi'nde saat 14.00'de başlayacak. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir