logo

reklam

DERYA SAYIN’A SAYGIYLA…

Giresunlu karikatürist Derya Sayın anısına Belediyemiz tarafından yaptırılan Çocuk Parkı ve karikatür sergisi törenle açıldı.

Gedikkaya Mahallesi Kaşıkçı Camii karşısında yaklaşık 500 metre kare alana yapılan çocuk parkına aramızdan 1 Ekim tarihinde ayrılan ünlü karikatürist hemşerimiz Derya Sayın ismi verildi.

Derya Sayın Çocuk açılışını yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada; “Gedikkaya mahallemizin yeni gelişen hem nüfusu ve büyüyen mahalledeki çocuklarımız için park açılışını yapıyoruz. Bu parkada geçen ay kaybettiğimiz Giresunlu değerli abimiz Derya Sayın adına vermeyi uygun bulduk. Kendisi bulda olmasa da en azından onun adına bir yer olmalı diye düşündük. Çünkü Türkiye’nin mizah hayatına büyük katkı vermiş meşhur Derya Kuzuları vardı artık onun Derya Kuzuları Gedikkaya mahallesinin çocukları olacak. Derya Kuzuları burada oynayacaklar, kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum ve mahallemize yapılan bu parkın hayırlı olsun diyorum”dedi.kqu0hqx3f60dnr8yl68djs

Gedikkaya Derya Sayın Çocuk Parkı Mahalle Muhtarı Gençağa Karaman, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Vekili Hayati Tökez ve İl Başkanı Sinan Kitapçı tarafından açıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?