Giresun

DERSANELER KAPATILMASI PKK’YA HİZMET EDER…

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum, "Dershanelerin ve etüt merkezlerinin kapatılmasına en çok PKK ve yandaşları sevinecektir" dedi.

AKP iktidarının dershaneleri kapatma çalışmalarını eleştiren Dr. Orhan Erzurum, dershanelerin ve bir kısım kursların kapatılmaya çalışmasını kesinlikle doğru bulmadıklarını belirterek, "Bu konuda MHP tarafından verilen araştırma önergesi iktidar ve BDP milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. Dershanelerin kapatılması hükümet ile PKK arasında Oslo görüşmelerinde gizli pazarlık konusu yapılmış olabilir. Dershanelerin ve etüt merkezlerinin kapatılmasına en çok PKK ve yandaşları sevinecektir" diye konuştu. —

Okullarda uyuşturucu kullanımının hızla yaygınlaştığı bir durumda hükümetin bununla mücadele etmek yerine dershanelerin kapatılmasıyla mücadele etmelerini anlayamadığını da vurgulayan Dr. Orhan Erzurum, şunlara yer verdi, "Eğer AKP iktidarı eğitim ile ilgili iyi bir şey yapmak istiyorsa, önce okulların önünde ceket gibi satılan uyuşturucu trafiğini engellesin. Başbakan Erdoğan acaba değişik türden bu cemaat ve vakıf yurtlarından da rahatsız mıdır? Dershaneler bazında başlayan bildik mücadeleye bu kez de yurt ya da evler de mi eklenecektir? Kendisi öğrencilerden ne istemektedir? Yoksa terör örgütlerine militan devşiren evlerle, klasik öğrenci evlerini mi karıştırmaktır?

Üniversite öğrencilerinin tüm sorunları çözülmüş ve bitmiştir de, sırayı kimin kimle alacağı mı almıştır?

Gençliği; ahlaksız, edepsiz, düzensiz, karmaşık ilişki yaşayan potansiyel tehdit olarak tasvir ve takdim etmeye Başbakan’ın ne hakkı vardır?

Şunu da iyi bilmek ve not etmek lazımdır ki, Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur.

Aşağı yukarı her ailenin üniversitede okuyan bir çocuğu vardır.

Şüphe yok ki hiçbir aile, çocuklarının gayri meşru ilişkiler içine girmesine rıza göstermeyecektir.

 

Gençlerimizin Türk ve İslam ahlâkına uygun bir hayat tarzı benimsemeleri en büyük arzumuzdur."

Bir yorum

  1. seçim vaadlerinde dershanelerin kapatılacağı sözünü verenlerin bugün konu dershanelerin kapatılması olunca pkk ya hizmet edeceğini iddia etmek biraz seçmenini keriz yerine koymak gibi geliyor bana. artık son 10 yıldır bu ülkede ucuz siyaset yapılmıyor. gerçi bu yorum yayınlanmaz ama enazından bu sitenin sahipleri vatandaşın durumun farkında olduğunu bilirler. en azından ben öyle sanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir