Giresun

DERELİ’DE POLİSE MAYINLI TUZAK

Teröristler dün gece Dereli’yi hedef aldı. Saldırı ile ilgili bilgiler sabah saatlerinde netleşti.

Alınan bilgilere göre, gece saat 23.00 sıralarında ağaçlıklı alanlardan devriye görevini yapan polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda bacağından yaralan polis memuru Suat Elidar, Dereli’deki ilk tedavisinin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

SALDIRANLAR PKK'LI 
Polise ikinci saldırı mayınla yapıldı.Olay sonrasında ilçeye giriş çıkışlar yasaklanırken, saldırının yapıldığı alanda polis ve askerlerden oluşan güvenlik güçlerince operasyon başlatıldı. Operasyonda saat 01.00 sıralarında arazide mayın patlaması 2 özel harekatçı polis yaralandı. Polislerin tedavileri sürüyor.

Saldırıyla ilgili ilk açıklama Giresun Valisi'nden geldi. Ancak Vali Hasan Karahan olayı küçük bir olay gibi göstererek 'vur-kaç eylemi' dedi.

VALİ KARAHAN: VUR-KAÇ EYLEMİ

Vali Hasan Karahan, saldırıyı PKK’nın vur-kaç taktiği olarak değerlendirdi. Karahan “Dereli ilçesinde otogar mevkiinde saat 23.00 sıralarında polis aracına taciz ateşi açıldı. Bir polis memuru olayı hafif yaralarla atlattı. Saldırganlara hemen karşılık verildi. Saldırganlar karanlıktan faydalanarak kaçtı. Bölgede arama tarama faaliyetleri devam ediyor. Bir süredir bölgemizde hareketlilik olduğunu biliyoruz. Bitki örtü sü ve coğrafi yapıdan da faydalanarak vur-kaç taktiğiyle taciz eylemleri yapıyorlar. PKK’nın bölgede tutunma ve eylem yapma gayretlerini biliyoruz. Ama farklı bir şeyde olabilir. Husumet ve siyasi olmayan bir faaliyet de olabilir. Konuyu araştırıyoruz" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir