Aktüel

Dereli yolu ile Aksu köprüyle bağlanıyor

Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi ile Giresunspor Çotanak Spor Kompleksi’ni Dereli yoluna bağlayacak olan, Giresun Belediyesi ile Devlet Su İşleri (DSİ) işbirliği ile inşa edilen köprünün Nisan ayı içerisinde kullanıma sunulması planlanıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, 70 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde inşa edilen köprü bölgeye ulaşım alternatifi getireceği belirtildi.

Açıklamada “Özellikle Hastane ile stadyumun hizmete girmesi, eğitim kurumları ve toplu konutların yoğun olduğu Giresun’un doğu bölgesinde yaşanan trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan köprü ulaşımı daha kolay hale getirecek olup, binlerce vatandaşa ulaşım noktasında büyük bir avantaj ve konfor sağlayacak” ifadelerine yer verildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, bölgede her geçen gün artan trafik yoğunluğunun rahatlayacağını belirterek: “Köprümüz bölgenin ulaşımına alternatif olacak ve trafik akışına büyük bir rahatlık verecek. Her geçen gün nüfusu ve ekonomik alanları ile büyüyen şehrimize yönelik destekleri için Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ile DSİ Genel Müdürlüğümüze şehrimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir